https://didshahr.ir/26026

زیبایی و سلامت پوست برای بسیاری از افراد بسیار مهم است.

پاکسازی منافذ پوست می تواند به داشتن پوستی زیبا و سالم کمک کند. سفید کردن پوست در بسیاری از کلینیک ها و سالن های زیبایی با قیمت های بسیار بالا انجام می شود. این مراکز اغلب بهداشت ضعیفی دارند که می تواند باعث تحریک پوست شود. در نتیجه توصیه می شود پوست خود را به روشی معمولی در خانه تمیز کنید. بنابراین، ما با بهترین درمان های خانگی برای پاکسازی پوست شما ادامه می دهیم. این محتوا از وب سایت fatemehhabashi.com برداشت شده است.

زیبایی پوست صورت

فواید پاکسازی صورت

شاید از خود بپرسید که چرا باید پوست خود را تمیز کنیم؟ رفع موهای زائد مزایای زیادی دارد که در زیر به شما خواهیم گفت:

از شر سلول های مرده خلاص شوید

سلول های مرده پوست در لایه سطحی پوست یافت می شوند و سلول های زنده در لایه های زیرین قرار دارند و تقریباً ماهی یک بار سلول های مرده با سلول های زنده جایگزین می شوند. اما گاهی اوقات این چرخه مختل می شود و سلول های مرده روی پوست جمع می شوند. تجمع سلول های مرده روی پوست آسیب زیادی را به همراه دارد و باعث تیرگی و لک های پوستی می شود. سلول های مرده پوست را می توان با تمیز کردن منافذ پوست از بین برد.

ناخالصی ها و چربی های اضافی بدن را از بین ببرید

تجمع چربی و ناخالصی های اضافی روی پوست صورت باعث بسته شدن یا بسته شدن منافذ می شود. هنگامی که منافذ پوست مسدود می شود، آکنه و جوش روی پوست صورت ظاهر می شود. با پاکسازی منافذ پوست می توان چربی و آلودگی های اضافی روی پوست را از بین برد و از ایجاد آکنه جلوگیری کرد.

خون رسانی به پوست را افزایش دهید

پاکسازی منافذ پوست باعث بهبود جریان خون می شود. با تقویت خون رسانی، سلول ها به راحتی از مواد معدنی و ویتامین های موجود در خون تغذیه می کنند. در نتیجه روند پیری پوست به تاخیر می افتد. به همین دلیل یکی از وظایف اصلی رژیم پوست محسوب می شود

فواید پاکسازی منافذ

منافذ پوست خود را در خانه تمیز کنید

روش‌های مختلفی برای تمیز کردن منافذ پوست وجود دارد که در زیر ۱۰ مورد از بهترین‌ها را توصیه می‌کنیم:

عسل

یکی از موثرترین موادی که می توانید برای تمیز کردن منافذ پوست خود استفاده کنید عسل است. عسل از مسدود شدن منافذ پوست جلوگیری می کند، می تواند تولید بیش از حد چربی پوست و منافذ مسدود شده پوست را کاهش دهد. علاوه بر این، عسل پوست را مرطوب می کند.

عسل را می توان به تنهایی یا در ترکیب با سایر مواد برای پاکسازی پوست صورت استفاده کرد.

برای تمیز کردن پوست با عسل، قسمتی از پوست را روی نواحی آسیب دیده پوست بمالید. کمی ماساژ دهید و بگذارید چند دقیقه بماند. سپس پوست را با آب ولرم بشویید. این کار را دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید و از مسدود شدن منافذ پوست جلوگیری کنید.

همچنین می توانید سه قاشق عسل و دو قاشق پودر دارچین را با هم مخلوط کنید. ماسک شما آماده است. آن را روی صورت خود بمالید. بعد از 20 دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید. این فرآیند را یک یا دو بار در هفته انجام دهید تا چربی و آلودگی از منافذ پوست پاک شود.

عسل و دارچین

راه دیگر این است که دو قاشق ماست ساده، یک قاشق عسل و یک قاشق روغن زیتون را مخلوط کنید. حالا مخلوط آماده شده را روی صورت بمالید. بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس پوست خود را با آب گرم بشویید. این روش را هفته ای یکبار انجام دهید تا آلودگی از منافذ پاک شود و پوست تغذیه شود.

آلوئه ورا

همه ما از فواید آلوئه ورا برای پوست می دانیم. این گیاه به دلیل وجود آلون و آلوسین به پاکسازی منافذ پوست کمک می کند.

یک گیاه آلوئه ورا را بردارید و آن را با چاقوی تیز ببرید. ژل را فشار داده و روی نواحی آسیب دیده پوست بمالید. بگذارید 30 دقیقه روی پوست بماند. بعد از زمان مشخص شده پوست را بشویید.

جوش برای پاکسازی منافذ پوست نیز مفید است. این ماده به عنوان یک لایه بردار طبیعی با از بین بردن سلول های مرده پوست و سایر ناخالصی ها از مسدود شدن منافذ پوست جلوگیری می کند. همچنین پخت PH پوست را متعادل می کند و آن را زیباتر، سالم تر و جوان تر نشان می دهد.

برای تمیز کردن منافذ با جوش شیرین، دو قاشق غذاخوری را با یک قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید تا پودر شود. آن را روی صورت خود بمالید و چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید. این مخلوط را به مدت 5 دقیقه روی صورت خود نگه دارید و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید. این کار را هفته ای یکبار انجام دهید تا نتایج بهتر و سریع تری داشته باشید.

می‌توانید دو قاشق چای‌خوری جوش شیرین را با یک قاشق چای‌خوری پودر دارچین، مقداری آب لیموی تازه و پنج قاشق چای‌خوری عسل مخلوط کنید. این ماسک را روی صورت بمالید و بگذارید پنج دقیقه بماند. سپس صورت خود را بشویید. این درمان خانگی را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.

جوش شیرین برای تمیز کردن منافذ

منافذ پوست بینی را با استفاده از عطر پاک می کند

یک راه ارزان و بسیار موثر برای تمیز کردن منافذ پوست بخور دادن است. کندر منافذ مسدود شده پوست را باز می کند و سطح پوست را عمیقا تمیز می کند تا ناخالصی ها را از بین ببرد. اما سرد یا گرم بخوریم؟ کدامیک بهتر است؟ برای پاسخ به این سوال می توانید مقاله تفاوت دود سرد و گرم را مطالعه کنید.

برای این کار ابتدا صورت خود را از آلودگی ها و آلودگی ها پاک کنید. از آنجایی که کندر منافذ پوست را باز می کند و اجازه می دهد ناخالصی ها وارد منافذ پوست شوند، جوش هایی روی صورت شما ظاهر می شود.

در ظرفی مقداری آب بریزید و بجوشانید. (می توانید سبزی های خشک و تازه و روغن های گیاهی را نیز به آب اضافه کنید.) قابلمه را از روی حرارت بردارید. تبر را روی سرتان بیندازید و با بخار روبرو شوید. صورت خود را به مدت 10 تا 15 دقیقه بخار دهید تا منافذ پوست شما کاملا تمیز شود. سپس صورت خود را بشویید و از یک تونر پوست برای متعادل کردن PH پوست و یک مرطوب کننده ملایم برای مرطوب کردن آن استفاده کنید.

صورت خود را دو بار در هفته بشویید تا منافذ پوست پاک شده و پوست شما جوان به نظر برسد.

بخور برای تمیز کردن منافذ پوست

سفیده تخم مرغ

برای تمیز کردن منافذ می توانید از سفیده تخم مرغ استفاده کنید سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین است و با باز کردن منافذ باز و جذب سبوم به شفافیت پوست کمک می کند. همچنین این ماده می تواند پوست را شفاف و جوان کند

برای تمیز کردن منافذ پوست با سفیده تخم مرغ مخلوط کنید تا کف کند. بگذارید 5 دقیقه در یخچال بماند و مقداری آب لیموی تازه به آن اضافه کنید. مخلوط به دست آمده را روی صورتتان بگذارید و اجازه دهید ده دقیقه روی پوستتان بماند و خشک شود. در نهایت با آب گرم بشویید. این روش پاکسازی را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.

همچنین می توانید یک قاشق چای خوری بادام زمینی آسیاب شده را با یک قاشق چای خوری عسل و سفیده تخم مرغ مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. خمیر حاصل را روی صورت خود بمالید و خوب ماساژ دهید. وقتی کاملا خشک شد، آن را با یک دستمال مرطوب پاک کنید. این درمان را یک یا دو بار در هفته برای نتایج بهتر و سریعتر انجام دهید.

سفیده تخم مرغ

در پوست با موز

موز میوه ای خوشمزه و مغذی است که اثرات شگفت انگیزی بر سلامت و زیبایی پوست دارد. این محصول به دلیل خاصیت ضد پیری، لکه های تیره روی پوست را پاک می کند و به پاکسازی منافذ پوست کمک زیادی می کند.

یک موز را له کنید و با یک قاشق غذاخوری عسل خوب مخلوط کنید تا منافذ پوست با موز پاک شود. ماسک پاک کننده به راحتی آماده شد. آن را روی پوست خود بمالید. بگذارید ۱۵ دقیقه روی پوست بماند و سپس صورت خود را بشویید.

زیبایی پوست صورت

موز و عسل

چه چیز دیگری؟

یکی دیگر از موادی که برای پاکسازی منافذ پوست استفاده می شود بلغور جو دوسر است. بلغور جو دوسر از مسدود شدن منافذ پوست جلوگیری می کند. همچنین می تواند گرد و غبار و چربی را از منافذ خلاص کند. علاوه بر این، این ماده به آرامی پوست را تمیز می کند.

نصف فنجان عسل را بجوشانید و با یک قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط کنید. این ماسک را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید 15 دقیقه روی پوست شما بماند. سپس آن را با یک حوله مرطوب از روی صورت خود پاک کنید و صورت خود را با آب سرد بشویید. از این ماسک صورت خانگی یک یا دو بار در هفته استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

دو سر

خاک رس و گلاب

ترشح بیش از حد سبوم منافذ پوست را مسدود می کند. خاک رس می تواند به طور قابل توجهی به پاک کردن منافذ پوست و تنظیم سبوم و جلوگیری از جوش و التهاب کمک کند.

یک قاشق خاک رس نرم را با یک قاشق گلاب مخلوط کنید. مخلوط حاصل را روی پوست بمالید. بگذارید این مخلوط به مدت 15 دقیقه روی پوست بماند. پس از خشک شدن، پوست را با آب سرد بشویید.

خاک رس و گلاب برای پاکسازی پوست

آب پاک یا راشور

آب خالص به عنوان یک عامل پاک کننده معرفی شده و منافذ پوست را باز می کند. می تواند منافذ پوست را تمیز کرده و چربی اضافی را جذب کند. همچنین آب خالص می تواند به تدریج پوست را از بین ببرد.

برای لایه برداری سلول های پوست با آب سفید، آب سفید را در گلاب خیس کنید. بعد از اینکه سفیده ها یک شب در گلاب خیس شد، آن ها را بشکنید و خوب با گلاب مخلوط کنید. این مخلوط را روی پوست بمالید و هر از چند گاهی آن را ماساژ دهید. در نهایت صورت خود را با آب گرم بشویید.

آب سفید

لیمو ترش

بهترین گزینه برای پاکسازی منافذ پوست چرب لیمو است. لیمو منافذ مسدود شده روی پوست را پاک می کند. همچنین به آرامی پوست را لایه برداری می کند.

برای تهیه این ماسک به یک قاشق آبلیمو، یک قاشق ماست ساده، یک قاشق عسل و ۵ تا ۶ قاشق شکر نیاز دارید. مواد ذکر شده را با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید و به آرامی ماساژ دهید. این ماسک را به مدت 10 دقیقه روی پوست خود نگه دارید سپس با آب گرم بشویید. از این ماسک دو بار در هفته استفاده کنید.

لیمو ترش

اشتباهات رایج هنگام تمیز کردن منافذ پوست

یک اشتباه رایج در پاکسازی منافذ وجود دارد که بسیاری از افراد بدون اینکه متوجه شوند مرتکب آن می شوند. هر یک از این اشتباهات در نهایت منجر به آسیب های پوستی مانند جوش، سوختگی، خشکی پوست و چربی اضافی می شود. در اینجا برخی از این خطاها وجود دارد:

قبل از تمیز کردن منافذ پوست دستان خود را نشویید.

تا زمانی که آرایش خود را پاک نکرده اید، صورت خود را تمیز نکنید.

شما از شوینده اشتباه استفاده می کنید.

پوست خود را بیش از حد لایه برداری می کنید.

صورت خود را با آب گرم بشویید.

برای پاک کردن صورت خود از حوله استفاده می کنید.

روی رطوبت پوست خود تمرکز نکنید.

منافذ پوست خود را در خانه تمیز کنید

آخرین کلمه

در این مقاله از مجله آرایش و زیبایی میس و مستر، با بهترین و ارزان ترین درمان های خانگی برای بازکردن منافذ پوست مواجه شده اید. اکنون می توانید به راحتی هر یک از این ماسک ها را در خانه تهیه و استفاده کنید و شاهد تغییرات چشمگیر در پوست خود باشید.

از چه روشی برای تمیز کردن پوست خود استفاده می کنید؟ لطفا تجربیات خود را با ارسال نظر با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول در مورد پاکسازی منافذ پوست

از آنجایی که ممکن است سوالات زیادی در مورد محتوای مقاله داشته باشید، در زیر به دو مورد از رایج ترین آنها پاسخ خواهیم داد.

آیا تمیز کردن منافذ پوست در سالن های زیبایی مضر است؟

اگر تمیز کننده به اندازه کافی مهارت نداشته باشد یا به درستی تمیز نشود، احتمال آسیب پوست افزایش می یابد. همچنین اگر مراجعه کننده ای جوش و آکنه داشته باشد، با استفاده از کرم ها و لوسیون های سنگینی که پزشک روی پوست او می گذارد، نه تنها پوست او پاک می شود، بلکه جوش هایش بدتر می شود. بنابراین توصیه ما این است که با رعایت کامل مسائل بهداشتی و استفاده از مواد طبیعی صورت خود را در منزل بشویید و یا حتماً به یک مرکز بهداشتی شناخته شده و حرفه ای مراجعه کنید و برای شروع پوست خود توسط متخصص راهنمایی شوید. متخصص هایی که در دوره آموزش پاکسازی پوست در تهران آموزش دیده اند.

    https://didshahr.ir/26026

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.