https://didshahr.ir/2617

انگشتر های متعدد همراه با سنگ یا نگین های وجود دارند که هر کدام خواص مختلفی دارند.

انگشتر های متعدد همراه با سنگ یا نگین های وجود دارند که هر کدام خواص مختلفی دارند برای مثال سنگ عقیق که باعث جلوگیری از مبتلا شدن بسیاری از بیماری ها می گردد اما در میان فروشگاه سیلور تی تی با ارائه انواع انگشتر ها با سنگ و نگین اونیکس با تنوع قیمت بسیار مناسب توانسته به نیاز های مشتریان خود پاسخ دهد در ادامه به طور مفصل درباره نگین های اونیکس صحبت خواهیم کرد.

سنگ اونیکس

نوعی سنگ لایه لایه است که بر پایه سیلیکات شکل گرفته است. بشر سالهاست که از این گوهر گرانبها در ساخت جواهرات زینتی استفاده می کند. اونیکس از دسته های کلسدونی با رنگ های متنوع است. اونیکس طبیعی به کوارتز کریپتوکریستال با بلورهای مخفی شباهت زیادی دارد. لایه های کوارتز و کانی معدنی سیلیس را می توان در انواع اونیکس دید. دلیل اسم گذاری سنگ اونیکس آن این بود که سنگ اونیکس می تواند شامل رگه هایی روی خود باشد که رنگ مایه ای شبیه به رنگ پوست و گوشت انسان ها دارد. داستان از این قرار است که در بعد ظهر یک روز آفتابی ونوس (آفرودیت) الهه آسمانی عشق و زیبایی در حال چرت زدن بود.

انواع سنگ اونیکس

بد نیست بدانید که سنگ انیکس فقط در سیاه موجود نیست. این سنگ قیمتی به طور عمده در سه رنگ (یا ترکیبی از رنگ‌ها) وجود دارد: سیاه، سیاه و سفید و توسی و سفید. البته رنگ‌های دیگری نیز از اونیکس وجود دارد که می‌توان به رنگ‌های سبز یا اونیکس قرمز اشاره کرد. اما رایج‌ترین، معروف‌ترین و محبوب‌ترین رنگ این گوهر، سیاه است.

سنگ باباغوری، عقیق سلیمانی، یا جَزْع یمانی را نیز نوعی اونیکس می‌دانند. این سنگ اغلب رگه‌هایی سفید و سیاه دارد. با اینکه برخی از سنگ‌های باباغوری طبیعی هستند اما بسیاری از آن‌ها را با رنگ کردن و لکه‌دار کردن عقیق تولید می‌کنند. در قدیم از سنگ باباغوری مهره‌ی مدور سیاه و سفیدی درست می‌کردند.

عقیق دارای واریته ها و تنوع رنگی زیادی است. در همه این گونه ها می توان لایه های متفاوتی از کالسدونی با رنگ ها و تخلخل های مختلف را دید. لایه های ظریف عقیق به صورت موازی و معمولا خمیده به صورت نواری در سنگ دیده می شوند. Onyx نیز درست شبیه به عقیق دارای لایه ای کالسدونی با صفحات موازی مرتب شده است.

اونیکس، سنگ اصلی برای ماه تولد آذر، دی و بهمن است. متولدین این ماه‌های سال در صورت تمایل می‌توانند این سنگ را همراه داشته باشند و از خواص اونیکس بهره ببرند. همچنین همراه داشتن این سنگ به عنوان زیورآلاتی نظیر دستبند، گردنبند، پابند، انگشتر و … نیز باعث می‌شود که زیبایی بیشتری برای شما هنگام استفاده از آن داشته باشید.

خواص سنگ اونیکس

این سنگ خواص متعددی دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

 • تعادل ذهن و افزایش قدرت ذهنی در همه افرادی که از جواهرات با نگین اونیکس استفاده می کنند.
 • نیرو بخش و کاهش دهنده فشارهای روحی و عاطفی به خصوص در ورزشکارانی که تحت استرس قرار دارند.
 • کمک به ایجاد تمرکز در افراد دمدمی مزاج که قادر به تمرکز روی موضوع نیستند.
 • سنگ اونیکس اعتماد به نفس و اطمینان خاطر را افزایش می دهد.
 • برای افزایش قدرت های معنوی و خواص اونیکس لازم است تا این سنگ به همراه مروارید و الماس استفاده شود.
 • تحریک جریان خون و ایجاد تعادل در قوای هر دو جنس از خواص اونیکس است.
 • بهبود دهنده ناراحتی های گوش و اختلالات شنوایی می باشد.
 • عقیق مشکی موجب کاهش اختلالات در استخوان و مغز استخوان می شود.
 • سنگ اونیکس در تقویت پوست، مو و ناخن تاثیر به سزایی دارد.
 • این گوهر برطرف کننده سستی و تنبلی است و نشاط و شادی را افزایش می دهد.
 • اونیکس سنگ قدرت است و موجب افزایش جسارت و تصمیم گیری می شود.
 • دور کننده بدی ها و دفع چشم زخم با زیور آلات جواهر نشان اونیکس میسر است.

  https://didshahr.ir/2617

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.