https://didshahr.ir/26261

لنت های ترمز معمولاً بین 20 تا 60 هزار کیلومتر دوام می آورند که این بستگی به عادات رانندگی شما و چندین عامل دیگر دارد.

هزینه تعویض لنت ترمز در خودرو های مختلف، متفاوت است، درصورت تعویض لنت ترمز هیوندای و کیا باید از چندصد هزار تا چند میلیون ریال بسته به نوع لنت هزینه کنید. لنت های متفرقه قیمت پایین تری دارند و لنت های اصلی چندین میلیون قیمت آنها می باشد. بنابراین اگر بتوانید لنت ترمز خود را طولانی تر نگه دارید، می توانید مقدار زیادی در هزینه خود صرفه جویی کنید.

در این مقاله، کیاسرویس1  نگاهی به راه‌های مختلف می‌اندازد که می‌توانید عمر لنت ترمز خود را افزایش دهید. اگرچه زمانی که  لنت‌های ترمز شروع به جیغ زدن کردند، یا متوجه کاهش عملکرد شدید شدید، باید آنها را تعویض کنید، اما این نکات می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در هزینه و زمان کمک کند.

  1. 1. سرعت دشمن است

هنگامی که صحبت از ترمزگیری به میان می آید، توقف کامل از سرعت بالا کاملاً دلیل شماره 1 سایش زودرس لنت ترمز است. سرعت به طور تصاعدی باعث سایش لنت ترمز می شود، یعنی توقف کامل از سرعت 105 کیلومتر در ساعت به جای 85 کیلومتر در ساعت، ترمزها را مجبور می کند تا 33 درصد انرژی بیشتری را دفع کنند .

لنت‌های ترمز با تبدیل انرژی به گرما کار می‌کنند، و این بدان معناست که هر چه انرژی بیشتری برای اتلاف داشته باشند، سریع‌تر فرسوده می‌شوند. اگر فقط کمی سرعت خود را کاهش دهید، می توانید مقدار زیادی از ساییدگی و خوردگی لنت ترمز خود را کاهش دهید.

  1. 2. هرگز پدال های خود را «دو پا» نکنید

از “دو پا” کردن پدال های خود اجتناب کنید. اگر تمایل دارید با پای چپ خود به پدال ترمز ضربه بزنید در حالی که هنوز پای راست خود را روی پدال گاز نگه داشته اید، این یک عادت بد است. این منجر به فشار ترمز بیشتر می شود که واقعاً هیچ کاری برای متوقف کردن ماشین شما انجام نمی دهد و باعث سایش زودرس می شود.

  1. 3. در زمان درست ترمز کنید

توجه بیشتری به جریان ترافیک و خودروهای متوقف شده یا کند شده که جلوتر از شما هستند، در نظر بگیرید و هر زمان که واقعا به ترمز نیاز است ترمز کنید

بالا رفتن از سربالایی یک مثال عالی برای این موضوع است. اگر در سربالایی به سمت خودروهای متوقف شده رانندگی می‌کنید، چرا قبل از اینکه به تپه برسید، ترمز کنید؟ به سادگی حرکت کنید، و مقداری سرعت را کاهش دهید، سپس در زمانی که واقعاً نیاز دارید ترمز کنید.

یا، اگر در یک بزرگراه خارج از رمپ می روید، با برداشتن پا از روی گاز، سرعت را از 120 کیلومتر در ساعت به 80 کیلومتر در ساعت برسانید و سپس ترمزها را فشار دهید. انجام این کار به طور جدی عمر لنت ترمز شما را افزایش می دهد.

  1. 4. برای حرکت و سپس توقف عجله نکنید

این توصیه به شما کمک می کند تا در مصرف بنزین و همچنین فرسودگی ترمز صرفه جویی کنید.

هیچ دلیلی برای پا گذاشتن روی بنزین و “عجله برای توقف” وجود ندارد، زمانی که ماشین های جلویی شما به وضوح حرکت نمی کنند. تنها کاری که انجام می دهید این است که سوخت را هدر دهید – و زمانی که مجبور به توقف شوید، سایش و خوردگی بیش از حد روی لنت ترمزتان وارد می شود. حرکت های ناگهانی و ترمز های شدید در ترافیک علاوه بر افزایش مصرف سوخت باعت سایش بیش از حد لنت ها نیز می شود. صبور باشید و به موقع حرکت و توقف کنید

  1. 5. ماشین خود را تا حد امکان سبک نگه دارید

اکثر مردم اجسام سنگین را در ماشین خود نگه نمی دارند، اما اگر شما تمایل دارید که وسایل زیادی را در ماشین خود نگه دارید، این وزن می تواند افزایش یابد – و منجر به بار جنبشی بزرگ تری شود که لنت ترمز شما باید هنگام توقف متوقف شود.

این فقط برای اشیاء داخل ماشین شما صدق نمی کند. سیستم‌های صوتی و باکس ها، پانل‌های بدنه، چرخ‌ها و سایر سفارشی‌ و رینگ های بزرگتر می‌توانند خودروی شما را بسیار سنگین‌تر کنند و در نتیجه عمر لنت ترمز کوتاه‌تر شود.

در این بین خودرو های بزرگتر و سنگین تر مصرف لنت بیشتر دارند. لنت ترمز جلو سورنتو 2008 نیز از این قبیل است و به دلیل وزن بسیار بالای این خودرو از مصرف بالایی برخوردار است.

  1. 6. روغن ترمز ها را هر چند سال تعویض نمایید

ترمزهای شما باید تقریباً هر چند سال یکبار تخلیه و تعویض شود، به خصوص اگر ماشین قدیمی دارید. این کار به ترمزهای شما کمک می کند تا به طور موثرتری کار کنند و قطعات داخلی شما طولانی تر کار کنند.

این به این دلیل است که روغن ترمز به طور طبیعی آب را جذب می کند. در هنگام ترمز اضطراری یا استفاده مکرر از ترمز، این رطوبت می تواند “جوش بیاورد” و اثربخشی ترمز را کاهش دهد. رطوبت همچنین می تواند باعث خوردگی داخلی شود و طول عمر اجزای ترمز مانند مهر و موم های لاستیکی را کاهش دهد.

با این نکات ساده لنت ترمز خود را در حالت عالی نگه دارید!

در نهایت لنت و دیسک ترمز شما باید تعویض شود. همه چیز به همین شکل است – و در مرکز خدمات کیاسرویس، ما خوشحالیم که به شما کمک می کنیم. همچنین در صورت نیاز به خرید لوازم یدکی هیوندای و کیاموتور میتوانید به این وب سایت فروشگاه مراجعه نمایید.

با این حال، اگر از این نکات مفید برای حفظ شکل بهتر لنت ترمز خود پیروی کنید، می توانید عمر بسیار بیشتری را از آن ها حفظ کنید – که به شما امکان می دهد مقداری پول صرفه جویی کنید.

مطمئن نیستید که لنت ترمز شما باید تعویض شود یا خیر؟ بلافاصله به کیاسرویس1  بیایید ، و اجازه دهید نگاهی به وسیله نقلیه شما بیندازیم! خوشحال می شویم لنت ها و دیسک های شما را ارزیابی کنیم و در صورت لزوم آنها را تعویض کنیم!

    https://didshahr.ir/26261

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.