https://didshahr.ir/26771

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: سال گذشته ۳۳۸ هزار مشترک خانگی مشمول پاداش صرفه جویی شدند که ۸۳ درصد مشترکان خانگی در استان را شامل می شود و ۱۸ میلیارد تومان پاداش صرفه جویی دریافت نمودند.

 ۸۳ درصد مشترکان در اردبیل برق رایگان دریافت کردند

حبرنگار: مریم محرمی

حسین قدیمی در تشریح مشمول پاداش صرفه جویی گفت: نخست آن‌که سال گذشته فقط مشترکان در محدوده الگوی مصرف می‌توانستند از پاداش صرفه جویی بهره‌مند شوند اما امسال همه مشترکان می‌توانند مشمول این طرح باشند. تغییر دوم آن است که میزان پاداش در نظر گرفته شده بسته به میزان مصرف برق مشترکان ، متفاوت بوده و هر چه میزان مصرف بیشتر باشد و مشترک در پله‌های بالاتر مصرفی قرار داشته باشد، رقم پاداش هر کیلووات ساعت برق نیز کمتر می‌شود.

وی افزود: سال گذشته پاداش مدیریت مصرف برق ۵ برابر تعرفه بود اما امسال این پاداش تا ۲۰ برابر تعرفه قبوض برق افزایش یافته است و مشترکان در صورت کاهش مصرف برق مشمول طرح پاداش شده ، می‌توانند قبوض برق خود را رایگان کنند و از شرکت‌های توزیع بستانکار شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل درخصوص احتمال انجام خاموشی در پیک بار تابستان نیز خاطر نشان کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته جهت گذر از پیک بار تابستان ۱۴۰۲ با استفاده از ظرفیت های مدیریت در بخش های صنعتی، کشاورزی، ادارات و بخش های تجاری امیدواریم بدون خاموشی از اوج بار تابستان عبور کنیم.

حسین قدیمی مصرف بخش خانگی استان را ۳۶ درصد اعلام کرده و افزود: بخش عمده مصرف برق خانگی در فصل گرم سال عموما به ۳ وسیله پرکاربرد یعنی کولر، یخچال و روشنایی اختصاص دارد که با چند راهکار ساده می توانیم در مصرف برق بخش خانگی صرفه جویی کنیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان در ادامه جزئیات طرح پاداش ۲۰ برابری مشترکان خانگی را برای حاضرین تشریح کرد.

قدیمی اظهار داشت : مصرف مشترکان از ۰ تا ۱۵۰ کیلووات ساعت به ازای هر ۱ کیلووات ساعت مبلغ ۲۰۰۰ تومان پاداش صرفه جویی با مقایسه ی قبض ماه مشابه سال ۱۴۰۱ پرداخت می‌گردد.

حسین قدیمی افزود: اگر مصرف مشترکین از ۱۵۰ تا ۳۰۰ کیلووات ساعت به ازای هر ۱ کیلووات ساعت ۱۵۰۰ تومان پاداش صرفه جویی با مقایسه با قبض ماه مشابه سال ۱۴۰۱ پرداخت می‌گردد. و از ۳۰۰ تا ۴۵۰ کیلووات ساعت به ازای هر ۱ کیلووات ساعت مبلغ ۱۰۰۰ تومان پاداش صرفه جویی با مقایسه ی قبض ماه مشابه سال ۱۴۰۱ پرداخت می‌گردد و از ۴۵۰ تا ۷۵۰ کیلووات ساعت به ازای هر ۱ کیلووات ساعت مبلغ ۵۰۰ تومان پاداش صرفه جویی با مقایسه با قبض ماه مشابه سال ۱۴۰۱ پرداخت می‌گردد.

وی گفت: الگوی تعیین شده در ماه‌های غیر گرم ۲۰۰ کیلووات ساعت در ماه و برای مناطق عادی در ماه‌های گرم ۳۰۰ کیلووات ساعت است و در مناطق گرمسیری این عدد ۱۰ برابر می‌شود که ۳ هزار کیلووات ساعت است و در استان اردبیل ، پارس آباد، بیله سوار، اصلاندوز و جعفر آباد جزو مناطق گرمسیری ۴ می باشند و مشترکان این مناطق می توانند با خاموش کردن کولر اضافی و قراردادن دمای کولر گازی بر روی دمای آسایش ۲۴ درجه مشمول پاداش صرفه جویی برق شوند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل ضمن تاکید بر رعایت مدیریت مصرف برق در ایام گرم سال خصوصا فصل تابستان گفت : در ساعات اوج مصرف که از ساعت ۱۱ تا ۱۷ و ۱۸ تا۲۲ است از کلیه هم استانی های عزیز درخواست می شود جهت تامین برق پایدار مصرف برق خود را مدیریت نمایند که این امر علاوه بر تامین حداکثری بخش تولید کشور، منجر به دریافت پاداش های بی سابقه و کاهش مبلغ قبوض مشترکین خانگی نیز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.