https://didshahr.ir/26841

مقالات بخش چندرسانه‌ای سایت تکناک توانسته به‌طور چشمگیری تغییراتی درروند انتقال اطلاعات و تجربه کاربران ایجاد کند.

مقالات بخش چندرسانه‌ای سایت تکناک به بررسی و تحلیل تأثیرات و نقش استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته در ایجاد و انتقال اطلاعات و مفاهیم می‌پردازد.

این بخش توانسته به‌طور چشمگیری تغییراتی درروند انتقال اطلاعات و تجربه کاربران ایجاد کند. بدین ترتیب بهینه‌سازی به‌منظور ارائه محتوا و خدمات بهتر به کاربران یکی از اهداف متعالی این سایت است. برای آنکه خود بیشتر به آنچه ذکر نمودیم، آگاه شوید، باهم برخی از این مطالب را مرور می‌کنیم.

اولین مقاله: نمایش ستون‌های آفرینش توسط ناسا

تلسکوپ فضایی جیمز وب تصاویر بسیار زیبا و شگفت‌انگیزی از «ستون‌های آفرینش» منتشر کرده که این تصاویر در نور فروسرخ ارائه‌شده و بهترین و دقیق‌ترین پرتره از این منطقه ستارگان بوده که تاکنون دیده‌شده است. ستون‌های آفرینش، یک منطقه بسیار بزرگ و خیره‌کننده در نظام شمسی است که در نزدیکی ناحیه تولید ستارگان قرار دارد. این منطقه، جایی است که گاز و گردوغبار به شکل ستون‌هایی بلند و عمودی تشکیل می‌شود که به نظر می‌رسد، به سمت آسمان خم‌شده‌اند.

این ستون‌ها، از نور و اشعه‌ی ستارگان جوان و گرم که در این ناحیه تولید می‌شوند، شاره می‌زنند و طیفی از رنگ‌ها را به خود می‌گیرند. تلسکوپ فضایی جیمز وب توانسته، تصاویری بسیار دقیق و واضح از این ستون‌های آفرینش را ثبت نماید که تاکنون هیچ دستگاه دیگری قادر به این کار نبوده است. این تصاویر به ما درباره فرآیند تولید ستارگان در این منطقه و اثبات نظریاتی که درباره تشکیل و تکامل ستارگان وجود دارد، کمک می‌کنند.منبع

دومین مقاله: معرفی عکاسان برگزیده معماریAPA 2022

جشنواره جهانی معماری (WAF) امسال فهرست نهایی جوایز عکاسی معماری 2022APAرا اعلام کرده است. این فهرست شامل 23 تصویر منتخب بوده که از محیط‌های ساخت مختلف با تمایلات متنوعی تشکیل‌شدهاند. این تصاویر شامل همه‌چیز از دیدن یک آسمان‌خراش آینه‌دار تا یک مکان موسیقی راک مانند است، تصاویر منتخب عکاسی معماری 2022APAبازتابی از زیبایی و تنوع معماری در سراسر جهان ارائه می‌دهند. این تصاویر با استفاده از تکنیک‌های حرفه‌ای عکاسی و زاویه‌های منحصربه‌فرد، جزئیات معماری را به تصویر می‌کشند و به ما امکان می‌دهند تا به زیبایی‌های نهفته در ساختمان‌ها و فضاهای عمومی نگاهی داشته باشیم.

تصاویر مختلفی همچون پل‌های شهری، ساختمان‌های تاریخی، فضاهای عمومی و فضاهای سبز در این فهرست نهایی وجود دارند. هر یک از این تصاویر به شکلی منحصربه‌فرد، قصه‌های مختلفی را درباره معماری و فضاهای ساخته‌شده، روایت می‌کنند. جشنواره جهانی معماری (WAF) با انتخاب این تصاویر، به‌عنوان نماینده‌های برتر عکاسی معماری در سال 2022، این عکاسان را حرفه‌ای معرفی و توانایی و هنر آن‌ها را در به تصویر کشیدن زیبایی‌های معماری به رخ همگان می‌کشد.

سومین مقاله: مسابقه عکسNature inFocus 2022

مسابقه عکسNature inFocus 2022 با معرفی نفرات برتر خود به پایان رسید و آثار برگزیده این مسابقه شگفت‌زده کننده بودند. عکس‌هایی که در این مسابقه ارسال‌شده، تنوع و زیبایی طبیعت را با خود به همراه داشتند و نشان‌دهنده هنر، علم و ظرافت نظر عکاسان در ثبت تصاویر طبیعت بودند. مسابقه عکسNature inFocusکه در سال 2014 تأسیس‌شده بود، در ابتدا به‌عنوان یک پلتفرم اجتماعی برای گرد هم آوردن عکاسان طبیعت در هند شروع شد، اما به‌سرعت به یک مسابقه بین‌المللی عکاسی معتبر تبدیل شد. امسال نیز، بیش از 21 هزار عکاس از سراسر جهان در این مسابقه شرکت کرده بودند و تلاش داشتند تا با ثبت تصاویری زیبا و ماندگار از طبیعت، هنر خود را به چالش بکشند. تمامی عکسها خلاقانه و مربوط به حیات‌وحش، طبیعت و حیوانات خصوصاً نمونههای در حال انقراض بودند.

چهارمین مقاله: شگفتی موجود دردانه‌های برف

عکاسی آمریکایی به نام جیسون پرسف، در طی ۶ سال گذشته وقت خود را صرف ثبت عکس‌های جادویی از دانه‌های برف کرده است. او در حال حاضر نیز در تازه‌ترین هدف‌گذاری خود، به دنبال ثبت تصاویر بهترین کریستال‌های یخ ازجمله بلورهای ۱۲ وجهی نادر است. قبلاً جیسون پرسف از زمستان وحشت داشت، اما با عکاسی از دانه‌های برف، نگرش او نسبت به زمستان تغییر کرده است. جیسون پرسف، با تمرکز بر دانه‌های برف، توانسته، زیبایی و جادوی این عنصر طبیعی را به تصاویر خود منتقل کند. او با استفاده از دوربین خود، لحظاتی خلق می‌کند که به نظر غیرممکن می‌رسد.

بلورهای برفی که در تصاویر جیسون پرسف به تصویر کشیده می‌شوند، همچون یک آثار هنری هستند که الگوها و شکل‌های هندسی آن‌ها، چشمان هر تماشاگری را خیره می‌کند. این بلورهای ۱۲ وجهی، نشان‌دهنده‌ی یک رشد کامل و هندسی در برف هستند و با توجه به نداشتن شرایط آب و هوایی مطلوب، بسیار کمیاب می‌باشند. این تصاویر احساس آرامش، سکوت و زیبایی بی‌نظیر زمستان را به ما القا می‌نمایند. جیسون پرسف، به دلیل علاقه‌ی بی‌پایان به دانه‌های برف و بلورهای یخ، تصمیم به تحقیقات عمیق‌تری در این زمینه گرفته، وی به دنبال کشف بیشتری درباره‌ی رشد و تشکیل بلورهای برف بوده تا اطلاعات و دانش علمی بیشتری به ما بدهند. به‌واسطه‌ی عکاسی او، ما با رشد و تشکیل بلورهای برف در شرایط مختلف آشنا شده و بیشتر درباره‌ی این عنصر طبیعی فرامی‌گیریم.

    https://didshahr.ir/26841

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.