https://didshahr.ir/27155

 • 1402/06/25 :: 05:08
 • درمان خروپف

  صدای آزار دهنده خروپف که تقریبا  اغلب مراجعه کننده ها خودشان متوجه این موضوع نمیشوند و این آزار برای اطرافیان وجود دارد.

  دیگر نیازی نیست نگران خروپف شبانه خود باشید با روش درمانی لیزر فوتونا شما می توانید به راحتی مشکل خروپف خود را برطرف…

  دیگر نیازی نیست نگران خروپف شبانه خود باشید با روش درمانی لیزر فوتونا شما می توانید به راحتی مشکل خروپف خود را

  برطرف کنید.این روش یک روش کاملاً غیر تهاجمی بدون درد بدون خونریزی و بدون عوارض جانبی می باشد.

  قبل از معرفی کامل این روش خوب است که اطلاعاتی را درباره خروپف کسب کنید.

  خروپف در افراد بالای۲۵ سال در اثر شلی وافتادگی بافت سقف دهان ایجاد میشود.

  در صورتیکه میزان شلی و افتادگی از حد معین بیشتر شود در هنگام خواب با شل شدن بیشتر عضلات سقف دهان و در نتیجه افزایش میزان افتادگی در هنگام عبور هوای دمی و بازدمی از دهان در اثر ارتعاش بافت سقف دهان صدای خروپف ایجاد میشود.

   

  169446468433

  خروپف در اثر سر و صدایی که ایجاد می کند باعث سلب آرامش اطرافیان و بهم ریختن خواب شان میشود.

  ولی مشکل اصلی در جای دیگر است به این ترتیب که خروپف به دلیل کاهش میزان و کیفیت خواب عمیق فرد باعث ایجاد خستگی و ضعف و همچنین عدم تمرکز و در موارد شدید تر باعث ایجاد تغییرات خلق و خو منجمله افسردگی میشود

  آپنه یا ایست تنفسی یکی از عوارض بسیار جدی و خطرناک خروپف می باشد. اگر در هنگام خواب نفس شما به مدت چند ثانیه و به صورت مکرر دچار ایست و توقف می شود و یا اگر شبها به دلیل تنگی نفس از خواب بلند می شوید احتمالاً دچار آپنه تنفسی شده اید برای اطمینان از اینکه شما دچار آپنه در هنگام خواب هستید یا نه می توانید  تست خواب انجام دهید.

  https://darmankhoropof.ir

  ایست تنفسی با کاهش میزان اکسیژن رسانی به اندام های حیاتی مثل قلب و مغز در طولانی مدت باعث افزایش ریسک بیماری های قلبی عروقی می شود

  برخی از مشکلات می توانند باعث ایجاد مقاومت در برابر درمان خروپف بشوند و یا روند درمانی را به تعویق بیندازند.

  چاقی و اضافه وزن بیش از حد ، مصرف سیگار، الکل و دخانیات به مقدار زیاد، استرس و فشار کاری شدید و وجود آلرژیهای فصلی از عوامل تشدید کننده هستند.

  از بیماری های همراه می توانیم به پرکاری و کم کاری تیروئید ، التهاب لوزه ها ، توده های گردنی و هر نوع بیماری که منجر به انسداد مجاری تنفسی و هوایی شود و همچنین پولیپ و انحراف بینی اشاره کرد.

  برای درمان قطعی خروپف درخواب دو روش جراحی و لیزر وجود دارد در کنار جراحی و لیزر روش های فرعی نیز می توانند در کنترل خروپف موثر باشند.

  روش درمانی جراحی با توجه به مشکلات مربوط به دوران نقاهت و خطرات مربوط به این نوع جراحی ، باهم احتمال بازگشت به حالت قبل بعد از چند سال وجود دارد ولی متاسفانه امکان انجام جراحی مجدد نیست .

  از طرفی استفاده از روش‌های جایگزین مانند ماسک های تنفسی و ایمپلنت‌های کامل در درمان دائمی تاثیرگذار نبوده و بیشتر در جهت کنترل علائم بیماری می باشد.به عنوان مثال استفاده از ماسکهای تنفسی یک روش دائمی صرفاً جهت جلوگیری از آپنه تنفسی می باشد و در برطرف سازی صدای خروپف و یا درمان این مشکل نقش چندانی ندارد

  اما با استفاده از لیزر فوتونا که مدرن ترین روش برای درمان خروپف می باشد شما می توانید به صورت کاملاً سرپایی بدون عوارض بدون درد بدون خونریزی و به صورت کاملاً ایمن در  طی۵ الی۷ جلسه به فواصل یک الی دو هفته مشکل خود را یکبار برای همیشه برطرف کنید.

   

  169446468527

   

  در روش درمان خروپف یا لیزرفوتونا تقریباً بعد از دوسال بازگشت مشکل دیده می‌شود. ولی این بازگشت کم تر از میزان افتادگی اولیه است . نهایتا با انجام یک جلسه لیزر به عنوان جلسه یادآور مجددا مشکل خروپف برطرف میشود.

  در روش جراحی دیگر قابلیت انجام درمان بعد از بازگشت افتادگی وجود ندارد.

  مرکز درمانی دکتر غلامی جزو اولین مراکزی است که درمان قطعی خروپف با لیزر فوتونا را انجام می دهد. این مرکز واقع در شهرتهران است.

  در این روش بصورت اختصاصی فقط روی نواحی سقف دهان و کام نرم و لیزر زده میشود و آرام آرام بافت شل شده و افتاده سقف دهان حالت لیفت و سفت شده پیدا میکند و آرام آرام بالاتر کشیده میشود.  در این روش درمان با لیزر بعضی از مراجعه کنندگان هم درهمان جلسه انجام لیزر بیان میکنند که احساس بازشدگی و راحت در تنفس در انتهای حلق را حس میکنند ولی به تمامی مراجعین پیشنهاد میکنیم متوسط برای مشاهده اولین تغییرات حداقل تا سه جلسه درمانی را تحمل داشته باشند .

   

  169446468583

   

  البته ذکر این نکته بسیار مهم است که ما با دو مشکل اساسی روبرو هستیم :

  اول صدای آزار دهنده خروپف که تقریبا  اغلب مراجعه کننده ها خودشان متوجه این موضوع نمیشوند و این آزار برای اطرافیان وجود دارد.

  دوم مشکل ایست تنفسی است که به مرور زمان با گسترش این مشکل افتادگی کام نرم نمایان میشود و این مورد برای مراجعه کننده علایم و نشانه هایی را ایجاد میکند و این موضوع بسیار خطرناک است  که حتی در بعضی مواقع باعث مرگ در خواب میشود و تشخصی اصولی این موضوع  فقط با انجام تست خواب مشخص میشود .

  اولویت اصلی ما در این روش درمان ایست تنفسی در مرحله اول است که با لیزر فوتونا بصورت معجزه آسایی این بهبودی را شاهد هستیم . و بعد به مرور برای رفع صدای خروپف درمان ادامه دار انجام میشود.

  درنهایت اینکه روش درمان خروپف با لیزر فوتونا در حال حاضر جزء پیشرفته ترین و به روز ترین درمانهای دنیا میباشد که در سطح دنیا هم با استقبال خوب مراجعین روبرو شده است .

   https://didshahr.ir/27155

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.