https://didshahr.ir/27405

 • 1402/08/13 :: 07:43
 • کار در ارتفاع

  کار در ارتفاع به معنای انجام فعالیت‌ها از ارتفاع 3 متر به بالا است و با استفاده از بالابر، طناب، یا نردبان انجام می‌شود.

  یکی از بهترین روش‌ها برای اجرای کار در ارتفاع، استفاده از طناب می‌باشد. در این روش، ارتفاع کاران با دو یا حتی سه طناب به خود متصل می‌شوند. یک طناب اصلی به فرد ارتفاع کار وصل می‌شود، و طناب‌های دیگر جهت حمایت و جلوگیری از سقوط به فرد متصل می‌شوند. این نوع کار در ارتفاع به معنای انجام فعالیت‌ها از ارتفاع 3 متر به بالا است و با استفاده از بالابر، طناب، یا نردبان انجام می‌شود.

  کار در ارتفاع به معنای انجام فعالیت‌های مرتبط با صنعت و ساختمانی در ارتفاع بیش از سه متر است. در این حالت، ارتفاعی که فرد در آن کار می‌کند متغیر است.

  در واقع،کار در ارتفاعبه معنای اجرای هر کاری از ارتفاع دو متر و بالاتر است و ممکن است افراد در محیط‌های مختلف از آن استفاده کنند. به‌عنوان مثال، برخی از افراد از نردبان در انجام خدمات ساختمانی در ارتفاع استفاده می‌کنند که نیز به عنوان یک نوع کار در ارتفاع محسوب می‌شود.

  اما در زمینه نماشویی ساختمان، کار در ارتفاع به عنوان یک حوزه جداگانه از نردبان و بالابر در نظر گرفته می‌شود.

  هزینه خدمات کار در ارتفاع

  خدمات کار در ارتفاع به بیش از 100 نوع کار مختلف تقسیم می‌شوند، هر کدام از این خدمات نیاز به حرفه‌ای با تخصص خود دارند.

  در این دسته از خدمات، مواردی نظیرنورپردازی نما، اب‌بندی نما، پیچ و رولپلاک سنگ نما، نقاشی نما، ایزوگام دیوارهای ساختمان در ارتفاع، نصب توری و اجسام در ارتفاع و … جزء خدمات کار در ارتفاع محسوب می‌شوند.

  برای اجرای این نوع کارها در ارتفاع، نیاز به افرادی با نیروی فیزیکی مناسب و وزن کمتر از 100 کیلوگرم وجود دارد.

  همچنین، افرادی که قصد انجام کار در ارتفاع را دارند، باید از نظر جسمی سالم باشند و هیچ مشکلی مرتبط با سلامتی قلبی و عروقی نداشته باشند.

  کار در ارتفاع در تهران

  قیمت خدمات کار در ارتفاع در کشور ایران به علت افزایش دلار و تورم، افزایش یافته است.

  قیمت ابزارهای نماشویی مثل پیچ و رولپلاک نما در حال حاضر به مقداری کمتر از 3 میلیون تومان و قیمت نماشویی با استفاده از کار در ارتفاع با طناب به میزانی بیشتر از 20 هزار تومان برای هر متر مربع محاسبه می‌شود.

  هزینه اجرای اب‌بندی و عایق‌کاری دیوارهای ساختمان نیز به علت گران شدن چسب‌ها و رنگ‌های نانو پلیمری به میزان بسیار بیشتری نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است.

  علاوه بر این، سایر خدمات نیز به دلیل افزایش گرانی در کشور، میزان افزایش قیمتی حدود 30 تا 40 درصد را تجربه کرده‌اند.

  برای دریافت قیمت نهایی برای خدمات مورد نظرتان در زمینه کار در ارتفاع، تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری ارائه داده شود.

  اصول کار در ارتفاع

  مقررات کار در ارتفاع را می‌توان به یک جمله ساده خلاصه کرد: رعایت نکات ایمنی از جوانب حیاتی کار در ارتفاع است.

  بعضی افراد بی‌توجه به ایمنی در کارهای ارتفاعی می‌شوند و از ابزارهای ناقص یا استوک بهره می‌برند. این عمل برای مالکین ساختمان خطرناک است.

  کارگران ارتفاعی باید حتماً دارای بیمه باشند و از ابزارهای کامل و مطابق با معیارهای ایمنی استفاده کنند.

  به عنوان مثال، برخی از افراد بدون استفاده از کلاه ایمنی روی طناب کار می‌کنند، اغلب به علت عدم دسترسی به کلاه‌های مناسب.

  دیگران از طنابی برای فرود از ارتفاع استفاده می‌کنند، که این کار بسیار خطرناک است و جان آنها را به خطر می‌اندازد.

  اگر مقررات کار در ارتفاع را به دقت رعایت کنید، خطر سقوط به حداقل می‌رسد. ابزارها و تجهیزات ایمنی مورد استفاده باید مطابق با استانداردهای جهانی باشند و هر گونه خطر ناشی از این کار به دانش و تخصص افراد ارتفاع کار برمی‌گردد.

  کار در ارتفاع با طناب

  کار در ارتفاع بدون داربست یک روش شایع برای انجام کارهای ساختمانی و صنعتی در سراسر جهان است.

  در مواردی نظیر رنگ‌آمیزی دکل‌های نفت که ارتفاع‌هایی تا 500 متر دارند، کار در ارتفاع با طناب به کار گرفته می‌شود.

  همچنین برای تمیز کردن شیشه‌ها و بدنه‌های برج‌های بلند، کار در ارتفاع با طناب به کار می‌رود.

  افرادی که این ارتفاعات را فتح می‌کنند، باید دلیری و تجربه کافی داشته باشند. انجام کارهای ارتفاعی نیازمند شجاعت و توانایی ویژه است.

  کار در ارتفاع شامل چه اموری می شود؟

  کار در ارتفاع مناسب در مواردی است که دسترسی به ارتفاعات بلند مشکل است و نمی‌توان به راحتی به آنجا دسترسی یافت.

  این نوع کار در ارتفاع مانندشستشوی نما، در مواقعی که اصلاً نمی‌توان از داربست استفاده کرد، مثل ارتفاعات بلند یا دیوارهای کناری ساختمان که همسایه‌ها اجازه استفاده از داربست را نمی‌دهند، بسیار کارآمد است.

  به عبارت دیگر، در این موارد نیازی به اجاره از همسایه‌ها برای استفاده از داربست نخواهید داشت.

  مزایای کار در ارتفاع

  کار در ارتفاع دارای مزایای بسیاری است؛ به عنوان مثال، کمترین هزینه و زمان برای مالکین را فراهم می‌کند. در گذشته، برای انجام کارهای نما نیاز به داربست وسیعی داشتیم. اما امروزه، داربست لازم نیست و می‌توان به راحتی و با هزینه کمتر کارهای نما را انجام داد.

  یکی از مزایا ویژه کار در ارتفاع با طناب، کاهش حرص و جوش مالکین برای اجرای سیمانکاری، ایزوگام، و عایق‌کاری دیوارهاست. همچنین، صرف وقت کمتر نیز یکی از دلایلی است که این روش جذابیت دارد. انجام کارها در وقت کمتری امکان‌پذیر است و شما می‌توانید حداقل دو روز زمان را صرفه‌جویی کنید.

  امنیت کار در ارتفاع

  در ده سال اخیر، کار در ارتفاع با طناب در ایران بدون هیچ گونه حادثه‌ی کشته‌ای صورت گرفته و ضریب سقوط و خسارت به حداقل رسیده است. البته، چند حادثه‌ی سقوط در ارتفاعات کمتر داشته‌ایم که عمدتاً به عدم رعایت مقررات ایمنی برمی‌گردد.

  طناب‌های استفاده شده در کار در ارتفاع تا وزن 4 تن را برای انجام کارها تحت آسمان تحمل می‌کنند. حالا تصور کنید چگونه یک انسان می‌تواند از ارتفاع به زمین سقوط کند؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است: رعایت نکردن مقررات ایمنی در کار در ارتفاع.

   https://didshahr.ir/27405

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.