https://didshahr.ir/2741

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از ارتقای رتبه استان اردبیل در زمینه ارتباطات وفناوری خبر داد.

به گزارش دیدشهر، بهروز رزمی بیان کرد: در راستای توسعه اشتغال و ایجاد فرصت های جدید کسب و کار در حوزه ICT در سطح استان اقدامات گسترده‌ای انجام شده که شاهد تداوم این اقدامات خواهیم بود.

وی با بیان این مطلب که بزودی شاهد برگزاری نهمین نمایشگاه الکامپ در استان اردبیل خواهیم بود افزود : با اقدامات خوبی که توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح استان اردبیل انجام شده است سطح کیفی شرکت های فعال در حوزه ICT افزایش یافته بطوریکه در ۲ سال اخیر این شرکتهای در حد فروش دوربین مدار بسته و سخت افزار فعالیت می نمودند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به برگزاری ۵۰ مورد نشست اشتغال توسط اداره کل ICT برای شرکت ها ، دانشجویان و فعالین حوزه ICT اشاره کرد و گفت: این نشست ها برای اولین بار توسط اداره ارتباطات وفناوری اطلاعات در سراسر استان برگزار شد که مورد استقبال طیف گسترده ای از افراد واقع شد.

دکتر رزمی برگزاری رویداد استارت آپ ویکند را یادآور شد وگفت: این دوره به معنی آغازی در پایان هفته است که در این رویداد ۳ روزه افراد با تیم سازی میتوانند ایده ای را پرورش داده و تبدیل به کسب و کاری نو نمایند.
وی با اشاره به برگزاری ۲۰مورد استارت آپ موفق در استان اردبیل گفت : اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از اولین برگزار کنندگان این رویدادها در استان اردبیل هست که با برگزاری این رویدادها تا کنون حدود ۱۰۰ تیم استارتاپی در سطح استان مشغول به فعالیت هستند.

وی به تسهیلات اعطایی توسط اداره کل ICT در زمینه ارتباطات وفناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: برای افرادی که در این حوزه فعالیت میکنند ، تسهیلات با کارمزد کم بهره داده می شود که سقف تسهیلات از ۱۵ میلیون تا ۳ میلیارد تومان با سود بانکی ۴ الی ۱۲ درصد است.

طبق گفته مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در خصوص توسعه یافتگی ICT در سال ۹۴ رتبه ۲۰ کشوری داشته که طبق اخرین امار اعلامی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این رتبه به ۱۲ کشوری سعود کرده است.

بهروز رزمی افزود: در خصوص شاخص توسعه ودسترسی به اینترنت (IDI)، استان اردبیل در سال ۹۴ رتبه ۲۲ را داشته که طی ۲سال گذشته توانسته رتبه ۱۷ کشوری را بدست آورده است.

وی بیان کرد: در شاخص توسعه ارتباطات روستایی نیز رتبه ۳ کشوری را در سال ۹۷ کسب کرده ایم و این امار مستند و مورد تایید وزارت کشوری قراردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.