https://didshahr.ir/27562

در این نوشتار با سرویس های پکیج ایران رادیاتور و پکیج بوتان در مدل‌های مختلف و نحوه راه‌اندازی آن‌ها در فصل زمستان و تابستان آشنا خواهید شد.

روشن کردن پکیج28آذر

روشن کردن پکیج ایران رادیاتور و نحوه روشن کردن پکیج بوتان از دغدغه‌های اصلی افرادی است که این پکیج‌ها را تهیه می‌کنند. برای استفاده از پکیج دیواری در واحد مسکونی نیاز به نصب و راه‌اندازی آن است. این کار توسط سرویسکار و تکنسین شرکت تولید کننده محصول انجام می‌شود. سرویسکار مجاز دستگاه را با توجه به شرایط محیط، نصب و راه‌اندازی می‌کند و پس از روشن شدن دستگاه (به نحوی که بتوان از دستگاه به طور کامل استفاده کرد) آن را به مشتری تحویل می دهد

حال  این سوال مطرح می شود اگر دستگاه به طور ناگهانی خاموش شود و یا برای مسافرت طولانی دستگاه را خاموش کرده باشیم و یا نیاز به تغییر وضعیت دستگاه باشد، چه کاری باید انجام دهیم؟در این شرایط نیاز است تا با روشن کردن پکیج ایران رادیاتور و نحوه روشن کردن پکیج بوتان در مدل‌های مختلف و نحوه راه‌اندازی آن‌ها در فصل زمستان و تابستان آشنا شوید تا به راحتی قادر به روشن و خاموش کردن آن‌ها باشید؛ نکته ی قابل توجه آن است که.باید قبل از انجام هرگونه اقدامی در مورذ پکیج دیواری، در صورت مشاهده هرگونه اشکال فنی، نیاز است حتما با متخصصین شرکت مشورت نمایید. 

چگونه پکیج دیواری را روشن کنیم؟

پس از این‌که پکیج دیواری خود را تهیه کردید، نوبت به یادگیری آموزش روشن كردن پكيج بوتان می‌رسد. ما به شما مراحل گام به گام روشن کردن پکیج را خواهیم گفت. کافی است این مراحل را به صورت دقیق دنبال کنید:

 1.  ابتدا لازم است تا رادیاتورها و شوفاژها هواگیری شوند.
 2.  سپس باید شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها و شوفاژها را باز کنید.
 3.  سپس باید فشار دستگاه اندازه‌گیری شود. اگر فشار کمتر از ۱.۵ بار بود، باید شرپرکن را باز کنید.
 4.  در این مرحله باید ترموستات مورد بررسی قرار بگیرد. اگر روی صفر بود یعنی در حالت تابستانه است و اگر در حالت ماکزیمم بود یعنی در حالت زمستانه است. حال می‌توانید ترموستات را روی دمای دلخواهتان تنظیم کنید و اگر چراغ سبز شد می‌توانید مراحل بعدی را انجام دهید.
 5.  در این مرحله باید شیر گاز ورودی پکیج روشن شود.
 6. اگر تمامی مراحل را به درستی انجام داده باشید، چراغ دمای دستگاه سبز شده و دستگاه به دمای متعادل می‌رسد.

تعمیر پکیج فرولی

نکاتی که قبل از روشن کردن پکیج دیواری باید رعایت شود

قبل از آشنایی با طریقه روشن کردن پکیج بوتان، نکاتی را مد نظر قرار داد تا به هنگام روشن کردن پکیج به مشکلی بر نخورید؛ در ادامه به بررسی بیشتر این نکات می پردازیم:

1. لوله های گاز ورودی را بررسی کنید که نشتی نداشته باشند.

2. از اتصال صحیح دودکش‌ها و همچنین نشتی نداشتن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

3. منبع آب پکیج را بررسی کنید که بدون آب نباشد.

نکاتی که در هنگام روشن کردن پکیج دیواری باید رعایت شوند

به هنگام روشن کردن پکیج هم باید نکاتی را درنظر بگیرید که خدایی نکرده مشکلی برای پکیج دیواری شما بوجود نیامده و در آینده نیاز به تعمیر پکیج بوتان یا ایران رادیاتور خود نداشته باشید. در ادامه آن‌ها می‌پردازیم.

 1.  پس از روشن کردن پکیج حتما شیر پرکن را ببندید.
 2.  در تابستان نیازی نیست که حتما شیر رفت و برگشت و شیر شوفاژ را ببندید.
 3.  اگر هنگام روشن کردن پکیج با خطاهایی روبه‌رو شدید، می‌توانید پکیج را خاموش کنید، مشکل را برطرف کنید و سپس دوباره پکیج را روشن کنید.

چگونه شمعک پکیج را روشن کنیم؟

برای روشن کردن شمعک پکیج، نیاز است از استوانه ی مشکی که بر روی پکیج است، استفاده نمایید و با فشار دادن این بخش، دستگاه خود را روشن کنید؛ روی این استوانه ی مشکی علامت جرقه قرار گرفته است؛ برای آن که پکیج خود را روشن کنید، علامت جرقه را دقیقا در مقابل شیار روی بدنه شیر دستگاه، قرار دهید.

نحوه روشن کردن پکیج ایران رادیاتور

برای روشن کردن پکیج ایران رادیاتور لازم است تا مراحل زیر را دنبال کنید تا پکیج شما روشن شود:

 1.  آب سرد دستگاه را باز کنید و سپس آب گرم مصرفی را باز کرده و آن را هواگیری کنید.
 2.  شر پرکن را باز کنید و فشار پکیج را به ۱.۵ بار برسانید.
 3.  شیر دستی گاز را باز کنید و آن را هواگیری کنید.
 4. حال پکیج شما آماده برای روشن شدن است.

پکیج دیواری 1 1 1 scaled

نحوه روشن کردن پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff و l28ff

برای روشن کردن پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff و l28ff ابتدا لازم است تا کلیدهای روی پکیج را بشناسید. هریک از این کلیدها وظیفه‌ای را برعهده دارند. روی کلید روشن و خاموش کردن پکیج چهار علامت وجود دارد. علامت 0 نشان می‌دهد که پکیج خاموش است، علامت R برای رفع اشکالات پکیج مورد استفاده قرار می‌گیرد، علامت خورشید برای وضعیت تابستانه و علامت برف برای وضعیت زمستانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در فصل زمستان و تابستان نحوه روشن کردن پکیج متفاوت است که به شما خواهیم گفت.

چگونگی روشن کردن پکیج زمانی که در حالت زمستان است

در فصل زمستان برای روشن کردن پکیج ایران رادیاتور ابتدا کلید روشن باید روی علامت برف قرار داده شود سپس کلید تنظیم آب گرم مصرفی را روی دمای مورد نظر تنظیم می‌کنیم. سپس کلید آب گرم رادیاتور هم بر حسب نیاز روی دمای مورد نظر باید تنظیم شود.

چگونگی روشن کردن پکیج زمانی که در حالت تابستان است

برای آن‌که بدانید در فصل تابستان برای روشن کردن پکیج ایران رادیاتور، کلید روشن روی علامت خورشید قرار می‌گیرد و سپس کلید آب گرم مصرفی باید در وسط قرار بگیرد و به این ترتیب پکیج روشن خواهد شد.

نحوه روشن کردن پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff

نحوه روشن کردن پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff درست همانند سایر انواع پکیج‌های ایران رادیاتور است و لازم است تا مراحل به صورت دقیق اجرا شوند تا پکیج بدون هیچ مشکلی روشن شود.

مبدل حرارتی چیست و چگونه کار می کند؟

نحوه راه اندازی پکیج بوتان

لازم به ذکر است، این آموزش‌های نحوه تنظیم پکیج بوتان، برای مدل‌های پکیج بوتان پارما، ورونا و پرلا پرو کاربرد دارد؛ در ادامه ی مطلب، با نحوه روشن کردن پکیج ایران رادیاتور هم آشنا خواهید شد.

آشنایی با صفحه پنل جلوی پکیج دیواری بوتان

قبل از آشنایی با نحوه روشن کردن پکیج بوتان، لازم است تا با یک سری از اجزا که روی پنل جلویی قرار دارد آشنا شوید.

 • صفحه مدرج (نمایشگر) فشار و دما : عقربه‌های روی این صفحه میزان فشاردستگاه را بر حسب بار و دمای آب مدار گرمایش را بر حسب درجه سانتیگراد نشان می‌دهد.
 • دسته انتخاب وضعیت: برای روشن و خاموش کردن دستگاه و انتخاب فصل به کار می‌رود و می‌تواند در سه وضعیت تابستانی، قطع موقت یا راه‌اندازی مجدد زمستانه قرار گیرد؛ در هنگام چرخاندن دسته انتخاب وضعیت از بیرون کشیدن آن جدا خودداری نمایید چراکه ممکن است مشکل از شود برای پکیج شما و شما را وادار به کمک گرفتن از یک تعیرکار پکیج نمیاد.

تعمیرکار پکیج بوتان

دسته انتخاب وضعیت پکیج بوتان:

• وضعیت تابستانه

• وضعیت قطع موقت /راه اندازی مجدد

• وضعیت زمستانه

وضعیت قطع موقت/ راه اندازی مجدد(علامت خاموش)

به دو منظور دستگاه در این وضعیت قرار می‌گیرد:

• برای خاموش کردن موقت دستگاه ( در این حالت سیستم‌های ضد گریپاژ و ضد یخ دستگاه فعال است).

• برای راه‌اندازی مجدد و یا به اصطلاح reset دستگاه.

منبع : https://samyarservice.com/%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C/

  https://didshahr.ir/27562

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.