https://didshahr.ir/27668

در این مقاله، هزینه‌های زندگی در 10 استان مهم کانادا و متوسط درآمدهای ماهانه آن‌ها بررسی شده‌ است.

کانادا، کشوری وسیع و متنوع از نظر فرهنگی و جغرافیایی، دارای تفاوت‌های قابل توجهی در هزینه‌های زندگی در سراسر استان‌ها و قلمرو‌های خود است. این تفاوت‌ها می‌توانند بر اساس عوامل مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی، دسترسی به منابع، اقتصاد محلی، سیاست‌های دولتی و وضعیت بازار مسکن شکل بگیرند. عواملی مانند درآمد متوسط، نرخ بیکاری، و دسترسی به خدمات عمومی نیز در تعیین هزینه‌های زندگی نقش دارند. به طور کلی، هزینه زندگی در کانادا تابعی از تعادل بین درآمد، هزینه‌ها و کیفیت زندگی در مناطق مختلف است. که در ادامه این موارد را بررسی کرده‌ایم.

۶ عامل مؤثر بر هزینه‌های زندگی در کانادا

هزینه‌های زندگی در استان‌های کانادا تحت تأثیر عواملی هستند که شامل:

 • هزینه مسکن: شامل اجاره‌بها، هزینه‌های تعمیر و خدمات ارتباطی مثل امتیاز تلفن
 • هزینه خرید مواد غذایی(حتی تهیه غذا از رستوران)
 • هزینه‌های حمل‌ونقل
 • هزینه پرداخت خدمات آب و برق
 • هزینه نگهداری کودک و مراقبت‌های بهداشتی
 • پرداخت مالیات

بررسی هزینه زندگی در کانادا، مقایسه استان به استان

در ادامه هزینه زندگی در هر استان را به صورت جداگانه بررسی کرده‌ایم.

هزینه زندگی در استان بریتیش کلمبیا (British Columbia)

بریتیش کلمبیا در رتبه پنجم بهترین استان برای زندگی در این کشور و از طرفی رتبه سوم از نظر گران بودن در کانادا را دارد. هزینه زندگی در این استان 2832 دلار کانادا در ماه است و حدود ۱. ۱۹ برابر بیشتر از میانگین هزینه‌های زندگی در کانادا است. بخش بزرگی از این هزینه در زمینه مسکن و به صورت زیر است:

 • قیمت اجاره ماهانه آپارتمان یک‌خوابه ۴۰ متری در مرکز شهر: ۱۸۰۴
 • قیمت خرید یک متر خانه در حومه شهر: ۸۱۳۰

از طرفی متوسط حقوق خالص (با کسر مالیات) در بریتیش کلمبیا، ۴۰۷۶ دلار کانادا ارزیابی می‌شود که برای پوشش هزینه‌های زندگی ۱.۴ ماه (برای یک نفر) کافی است.

هزینه زندگی در استان آلبرتا (Alberta)

رتبه پنجم گرانترین شهر کانادا متعلق به شهر آلبرتا با میانگین هزینه ۲۵۶۹ دلار کانادا است. در این استان هزینه مسکن عمده هزینه ماهانه است که به شرح زیر است:

 • قیمت اجاره ماهانه آپارتمان یک‌خوابه ۴۰ متری در مرکز شهر: ۱۳۲۷
 • قیمت خرید یک متر خانه در حومه شهر: ۳۷۵۸

البته هزینه تحصیل هم با عدد۲۰۰۲۹ دلار در سال رقم به نسبت بالایی محسوب می‌شود. این درحالیست که متوسط درآمد یک شخص پس از کسر حقوق ۴۲۷۳ دلار کانادا ارزیابی می‌شود که برای پوشش هزینه‌های زندگی یک نفر در طول ۱.۷ ماه کافی است.

هزینه زندگی در استان ساسکاچوان (Saskatchewan)

ساسکاچوان با میانگین هزینه زندگی ۲۱۲۷ دلار کانادا در رتبه ۸م است، چرا که این رقم ۱.۲ برابر کمتر از میانگین هزینه زندگی در کانادا است. میانگین حقوق هر شخص پس از کاهش مالیات حدود ۳۶۹۵ دلار ارزیابی می‌شود که برای بیش از یک ماه (۱.۷) هم کافی است. هزینه مسکن در ساسکاچوان در یک ماه به صورت:

 • قیمت اجاره ماهانه آپارتمان یک‌خوابه ۴۰ متری در مرکز شهر: ۱۰۸۸
 • قیمت خرید یک متر خانه در حومه شهر: ۳۴۸۶

هزینه زندگی در استان‌مانیتوبا (Manitoba)

در استان‌مانیتوبا کانادا، میانگین هزینه‌های زندگی تقریباً به ۲۲۲۵ دلار کانادایی در ماه می‌رسد، که تقریباً ۱.۷ برابر کمتر از متوسط هزینه‌های زندگی در کل کشور است. این استان از نظر هزینه‌های زندگی، در جایگاه ششم گران‌ترین استان‌های کانادا قرار دارد. همچنین، متوسط درآمد خالص فردی در‌مانیتوبا، پس از کسر مالیات، حدود ۳۱۱۲ دلار کانادایی در ماه برآورد شده است. این درآمد برای پوشش هزینه‌های زندگی فردی به مدت تقریباً ۱.۴ ماه کفایت می‌کند.

هزینه‌های زندگی در استان کبک (Quebec)

هزینه میانگین زندگی در استان کبک کانادا حدود ۲۰۷۲ دلار کانادایی در ماه است، که این رقم تقریباً ۱.۱۵ برابر کمتر از میانگین هزینه‌های زندگی در سایر استان‌های کانادا محسوب می‌شود. کبک در رده دهم گران‌ترین استان‌های کانادا از نظر هزینه‌های زندگی قرار دارد. درآمد متوسط خالص فردی در کبک، پس از کسر مالیات، ماهانه ۳۶۲۸ دلار کانادایی برآورد شده و این میزان درآمد برای تامین هزینه‌های زندگی به مدت تقریبی ۱.۸ ماه کفایت می‌کند.

هزینه‌های زندگی در استان انتاریو (Ontario)

در استان انتاریو کانادا، متوسط هزینه‌های زندگی ماهانه ۲۹۱۳ دلار کانادایی است، که ۱.۲۲ برابر بیشتر از میانگین استان‌های دیگر است. این استان به عنوان گران‌ترین استان شناخته می‌شود. درآمد ماهانه خالص یک فرد در انتاریو پس از کسر مالیات، ۴۲۷۲ دلار برآورد شده که برای ۱.۵ ماه زندگی کفایت می‌کند.

هزینه‌های زندگی در استان نیوبرانزویک (New Brunswick)

در استان نیوبرانزویک کانادا، میانگین هزینه‌های زندگی ماهانه تقریباً ۲۰۶۶ دلار کانادایی است، که ۱.۱۶ برابر کمتر از میانگین کشوری است. درآمد خالص ماهانه افراد در این استان پس از کسر مالیات، ۳۴۱۸ دلار برآورد شده که برای ۱.۷ ماه زندگی کافی می‌باشد.

هزینه‌های زندگی در جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island)

جزیره پرنس ادوارد در کانادا، با هزینه‌های ماهانه ۲۱۸۵ دلار کانادایی، در رده هفتم گران‌ترین استان‌های کانادا از نظر هزینه‌های زندگی قرار دارد، که این میزان ۱.۰۹ برابر کمتر از متوسط کشوری است. در این جزیره، متوسط درآمد خالص ماهانه فردی پس از کسر مالیات، ۲۲۴۸ دلار کانادایی ارزیابی می‌شود، که برای تأمین هزینه‌های زندگی یک ماه کفایت می‌کند.

هزینه‌های زندگی در استان نوا اسکوشیا (Nova Scotia)

در نوا اسکوشیا کانادا، میانگین هزینه‌های زندگی ماهانه ۲۷۱۵ دلار کانادایی است، ۱.۱۴ برابر بیشتر از متوسط کشوری، و این استان چهارمین استان گران کانادا محسوب می‌شود. متوسط درآمد خالص ماهانه یک فرد در نوا اسکوشیا ۳۵۹۵ دلار است که برای ۱.۳ ماه کفایت می‌کند.

هزینه‌های زندگی در استان نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)

در استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا، هزینه‌های زندگی به طور متوسط ماهانه ۲۰۷۵ دلار کانادایی است، که ۱.۱۵ برابر کمتر از میانگین استان‌های دیگر است. این استان نهمین استان گران کانادا از نظر هزینه‌های زندگی محسوب می‌شود. درآمد ماهانه خالص یک نفر در نیوفاندلند و لابرادور پس از کسر مالیات، ۳۱۸۰ دلار کانادایی برآورد شده که برای تأمین هزینه‌های تا ۱.۵ ماه کافی است.

هزینه‌های زندگی در استان یوکان (Yukon)

در یوکان کانادا، میانگین هزینه‌های زندگی ماهانه حدود ۲۰۴۸ دلار کانادایی است، که ۱.۱۷ برابر کمتر از میانگین کشوری است. درآمد خالص ماهانه یک فرد در یوکان پس از کسر مالیات، ۴۳۵۱ دلار برآورد شده که برای تأمین هزینه‌های زندگی تا ۲.۱ ماه کفایت می‌کند. این استان در واقع ارزان ترین استان در کانادا برای هزینه‌ها است.

هزینه‌های زندگی در مناطق شمال غربی کانادا (Northwest Territories)

در مناطق شمال غربی کانادا، میانگین هزینه‌های زندگی ماهانه ۲۸۶۰ دلار کانادایی است، ۱.۲ برابر بیشتر از میانگین کشوری. درآمد خالص ماهانه فردی پس از کسر مالیات ۵۸۵۰ دلار است که برای ۲ ماه زندگی کافی می‌باشد. این استان هم جز استان‌های ارزان به حساب می‌آید.

زندگی در کانادا: زندگی در کدام استان مقرون‌به‌صرفه است؟

در این مقاله، هزینه‌های زندگی در 10 استان مهم کانادا و متوسط درآمدهای ماهانه آن‌ها بررسی شده‌ است. نتایج نشان می‌دهد در استان‌هایی با هزینه‌های بالا، درآمدها همیشه بالا نیستند. به عنوان مثال، در انتاریو با هزینه ماهانه 2913 دلار، درآمد 4272 دلاری است، در حالی که در مناطق شمال غربی با هزینه 2860 دلار، درآمد 5850 دلاری داریم.

این مقاله به شما کمک می‌کند تا با درک بهتری از عوامل مؤثر بر هزینه‌ها، محل مناسب برای زندگی در کانادا را انتخاب کنید و با رعایت نکاتی، هزینه‌ها را مدیریت کرده و پس‌انداز کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزاهای کانادا و نحوه مهاجرت، با پارسی کانادا تماس بگیرید!

منبع: https://parsicanada.com/

 

 

 

  https://didshahr.ir/27668

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.