https://didshahr.ir/3638

سفر برای کودکان معنای خاص خود را دارد هیجان و اشتیاق کودکان در طی سفر چندین برابر می شود وهمین موضوع برای بسیاری از خانواده ها به یک چالش بزرگ تبدیل شده است.

سفر برای کودکان معنای خاص خود را دارد. هیجان و اشتیاق کودکان در طی سفر چندین برابر می شود وهمین موضوع برای بسیاری از خانواده ها به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. اما بدانید که کودکان در لذت سفر با شما سهیم هستند و خاطره سفر سال های سال در ذهن شان باقی می ماند. برای لذت بخشیدن به سفر کودکان کافیست یک نکته ساده را در نظر بگیرد “سفررفتن را به کودکان آموزش دهید”. مسافرت رفتن مانند غذا خوردن و خوابیدن نیاز به آموزش دارد. مطمئن باشید اگر قبل از سفربه کودکان درباره مسافرت توضیح داده شود اشتیاق آنها دوچندان می شود.

سفر و کودکان

چگونه کودک خود را در سفر سرگرم کنیم؟

۱- در بین راه موسیقی های شاد گوش بدهید سرود دسته جمعی بخوانید و دست بزنید تا گذر زمان برای کودک کمتر احساس شود.

۲- کتاب هایی مناسب رده سنی کودک خود به همراه بیاورید و برای کودک در ماشین بخوانید.

۳- کودکان معمولا به دیدن مناظر اطراف تمایل دارند پس به آنها تابلوهای علائم و اعلانات، پلاک اتومبیل‌ها، اتومبیل‌هایی که در اطراف در حال حرکت هستند، مزرعه‌ها، خانه‌ها و دهکده‌ها همگی بهانه‌ای هستند تا از طریق آنها، بازی‌های گوناگونی را با مشاهده و دیدن انجام داد. مثلا جست‌وجوی رنگ‌هایی که در مناظر اطراف وجود دارند، رنگ‌زرد، قرمز، آب، حروف الفبا، اعداد، یک توپ، یک گوسفند، آقایی که کلاه به سر دارد و… .

۴- اجازه دهید فرزندتان اسباب بازی های دلخواه خود را بیاورد اسباب بازی های کوچک که از اجزا و تکه های متعدد تشکیل نشده باشد.

۵- تخته صاف و کوچکی همراه بیاورید تا کودک بتواند به راحتی بر روی آن بازی و نقاشی کند.

۶- یک ساک جادویی به همراه خود ببرید بدین منظور که به فروشگاه رفته اجناس ارزان و ۱۰۰۰ تومانی بخرید و درون ساک بریزید تا در هنگام بیقراری کودک با نشان دان یکی از آن اجناس کودک را سرگرم کنید.

۷- میتوانید با خود یک میان وعده مختصر و ساده برید تا علاوه بر رفع گرسنگی کودک کسالت و یکنواختی را نیز برای او برطرف کند.

۸- رفتن به دستشویی های میان راهی که در پارک ها و بوستان ها قرار دارند نیز میتواند روشی مناسب برای از بین بردن خستگی کودک باشند حتی میتوانید ساعاتی را آنجا توقف کرده و به بازی و تفریح مشغول شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.