https://didshahr.ir/4270

این روستا محل تلاقی دو رودخانه گیوی چای و سنگورچای می باشد که در حاشیه جاده ترانزیتی سرچم – اردبیل واقع شده و دارای زیرساخت ها و ظرفیت های بکر تاریخی و گردشگری است.

فیروز آباد

به گزارش دیدشهر، فیروز آباد روستایی با قدمت ۱۴۰۰ ساله دارای ۳۵ منطقه توریستی، تاریخی و گردشگری در ۲۰ کیلومتری شهر گیوی واقع شده است، روستایی تاریخی با آثار کهن و بافت ارزشمند و معماری قدیم جزو ۲۰ روستای خوش آب و هوای ایران محسوب می شود.

در این باره بیشتر بدانید: 

کوثر شهر تاریخی استان اردبیل

معرفی ناشناخته های گردشگری خلخال و کوثر

 

روستای فیروز آباد که امروزه به عنوان مرکز بخش فیروز شهرستان کوثر در قسمت جنوب این شهرستان قرار دارد، به دلیل برخورداری از ظرفیت های گردشگری مانند پل ۹۰۰ ساله فیروز آباد، قلعه خشتی شاه عباس صفوی، پل پردلیث یادگار سلسه سلجوقیان ۸۰۰ ساله، زیستگاه انسان های اولیه، تپه ها و صخره های منقش سرخ رنگ، دربند های مشکول و دوگر، طبیعت بکر و زیبا و فسیل حیوانات قرون گذشته، و… از روستای هدف گردشگری کشور است.

فیروز آباد، از جمله نخستین شهرهای قرون گذشته

فیروز آباد از قدمت تاریخی برخوردار بوده به طوری که حمدالله مستوفی در کتاب “نزهه القلوب” خود در قرن هفتم هجری قمری می گوید: بعد از خرابی فیروز آباد، خلخال حاکم نشین شد.

به عبارتی فیروز آباد از جمله نخستین شهرهای قرون گذشته می بود که به دلایل نامعلوم و همچنین بعدها به دلیل مهاجرت های بی رویه از جمعیت آن کاسته شده و سپس شهرهای گیوی و خلخال به وجود آمدند.

پل فیروز آباد

 

فیروز آباد، روستایی تاریخی در استان اردبیل

بنای این روستا را به شاهزادگان فیروز نسبت می دهند چرا که در این روستا قلعه ای بنام قلعه فیروز بنا شده است و هم اکنون نیز آثار آن به چشم می خورد که محل سکونت یکی از اهالی روستا است.

در این باره بیشتر بدانید:

پلی در فیروزآباد کوثر که در زمان جنگ جهانی اول ساخته شد

 

پل قیزکورپوسی مربوط به دوره سلجوقی در فراز قزل اوزن در محدوده روستای افشار، قلعه خشتی فیروزآباد مربوط به دوران صدراسلام، پل تاریخی فیروزآباد، کاروانسرای شاه عباس روستای فیروز آباد، ژئوپارک فیروزآباد، دربند های مشکول و دوگر و باغات میوه از جمله مناطق توریستی و تاریخی فیروزآباد محسوب می شوند.

 


گردشگری استان اردبیل | گردشگری شهرستان کوثر | روستای فیروزآباد کوثر

    https://didshahr.ir/4270

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.