https://didshahr.ir/591

نائب رئیس شورای استان اردبیل با اشاره به تعیین تکلیف ساختمان دولت درشهرستان سرعین که نیمه کاره رها شده است گفت:درکنار آن برای تکمیل کمربندی سرعین اهتمامی جدی داریم تا با این اقدام مشکلات ترافیکی در داخل شهر برطرف شود.

به گزارش دیدشهر، نائب رئیس شورای استان اردبیل گفت: کمربندی سرعین تا چهار ماه آینده تکمیل و آماده افتتاح می‌شود که برای احداث پل این مسیر نیاز به مساعدت مسئولان استانی داریم.

اکبر مینایی، ما پیشنهاد می‌کنیم جلسات مشترک اعضای شورای استان با استاندار اردبیل به صورت فصلی برگزار شود تا در یک تعامل و همکاری مناسب فضای حل مشکلات شهرهای مختلف استان با کمک مسئولان ارشد استان اردبیل فراهم آید.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان‌های مختلف دبیرخانه شورای شهرستان‌ها از محل مناسب و امکانات اولیه بی‌بهره هستند که ما انتظار داریم با کمک فرمانداران فضای مناسبی برای روسای شوراهای شهرستان در نظر گرفته شود چرا که این مجموعه حلقه واسط شورای شهرها و استان محسوب می‌شوند.

ضرورت تجهیز شوراهای شهرستان و استان به امکانات مناسب

نائب رئیس شورای استان اردبیل ضرورت تجهیز شوراهای شهرستان و استان را به امکانات مناسب یادآور شد و گفت: در کنار بروزرسانی این تجهیزات و امکانات شوراها به جد نیازمند آموزش مستمر هستند تا با حضور در این دوره‌ها به شکل تخصصی با قوانین و مقررات و همچنین آئین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها آشنایی پیدا کنند.

مینائی افزود: باید براساس قوانین صورت جلسات شورای برنامه‌ریزی و مصوبات آنها به شورای استان ارسال شود تا اعضای شورای استان نیز نظر پیشنهادی خود را برای اجرایی شدن این مصوبات ارائه کنند.

وی برگزاری همایش مشترک شهرداری‌ها با شوراها را به صورت فصلی و همچنین برگزاری همایش هیئت‌های تطبیق را در جلوگیری از رفتارهای سلیقه‌ای یادآور شد و تصریح کرد: ما در شهرستان سرعین و در مسیر توسعه این شهرستان نیازمند طرح‌های پیشنهادی و برنامه‌ریزی‌های دقیق هستیم تا با توجه به موقعیت این شهرستان گردشگرپذیر زیرساخت‌های لازم براساس طرح جامع شهری مهیا شود.

برای تکمیل کمربندی سرعین اهتمامی جدی داریم

رئیس شورای شهر سرعین گفت: ما انتظار داریم ساختمان دولت در سرعین که سال‌هاست نیمه کاره به حال خود رها شده تعیین تکلیف شود و در کنار آن برای تکمیل کمربندی سرعین اهتمامی جدی داریم تا با این اقدام مشکلات ترافیکی در داخل شهر برطرف شود.

مینایی همچنین از استاندار اردبیل خواست؛ تا در تامین قیر مورد نیاز برای شهرداری‌ های با درآمد ضعیف و همچنین حل مشکلات روستائیان در حوزه راه و مسیرهای ارتباطی عنایت ویژه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.