https://didshahr.ir/6205

اولین جلسه کارگروه تخصصی و عملیاتی تامین سوخت و مواد نفتی از کارگروه های ۱۴ گانه مدیریت بحران استان اردبیل، در سال ۹۸ به میزبانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل برگزار شد.

 

 

سید حجت مدنی

 

به گزارش دیدشهر، اولین جلسه کارگروه تخصصی و عملیاتی تامین سوخت و مواد نفتی از کارگروه های ۱۴ گانه مدیریت بحران استان اردبیل، در سال ۹۸ به میزبانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل با حضور نمایندگانی از شرکت های گاز، برق، هلال احمر، نیروی انتظامی، سپاه ،مخابرات، راه و شهرسازی و خطوط لوله نفت و گاز برگزار شد.

با توجه به اینکه شرکت نفت منطقه اردبیل ریاست کارگروه تامین سوخت و مواد نفتی استان را برعهده دارد، بررسی شرح وظایف هریک از اعضاء در شرایط عادی و اضطراری، بررسی مصوبات جلسات قبل و همچنین شرح و بسط سناریوی پیشنهادی برای رزمایش واکنش در برابر حوادث که به زودی در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اردبیل برگزار می شود؛ از اهم سرفصلهای این نشست بود.

در این جلسه سید حجت مدنی مدیرشرکت نفت منطقه اردبیل ضمن تقدیر از حضور اعضاء ، بیان داشت : اعضای کارگروه با برقراری تعامل همه جانبه, توانسته اند با تأمین به موقع انرژی و سوخت مایع کارگاهها, کارخانجات و مشترکین مسکونی, آرامش نسبی را در جامعه, حکمفرما کنند بر این اساس کارگروه سوخت از کارگروه های مهم مدیریت بحران است و مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای کارگروه باید خود را به اجرایی کردن مصوبات ملزم بدانند.

 

جایگاه پمپ بنزین

 

پیش بینی و رفع نواقص برای جلوگیری از وقوع بحران از جمله مهمترین وظایفی بود که رئیس کارگروه تامین سوخت استان اردبیل بدان توصیه کرد و افزود: بررسی بحرانهای گذشته درسطح کشور حکایت از این دارد که اگر تمهیدات لازم در بسیاری از مواقع از قبل اند یشیده شود و نقاط ضعف و قوت مورد بررسی قرار گیرد می توان از بسیاری از اتفاقات جلوگیری کرد.

در ادامه جلسه کارگروه, صمد جعفری زارع – رئیس اچ اس ای منطقه, ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کارگروه تخصصی تأمین سوخت و مواد نفتی استان درسال ۹۷ و سه ماهه نخست سال جاری به موضوعاتی از قبیل میزان مصرف فرآورده های نفتی در سه ماهه اول سال جاری و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل, عملکرد سوخترسانی در سال ۹۷ و اجرای مانور ها, دوره آموزشی و کنترل حوادث جاده ای نفتکش های جاده پیما برای آمادگی هر چه بیشتر شرکت در شرایط اضطراری و بحران, پرداخت.

در پایان هر یک از اعضاء نقطه نظرات خود را در راستای تجارب بحرانهای گذشته در استان اردبیل ، مصوبات جلسه قبلی وارائه راهکارهای بهتر برای جلو گیری از بحران احتمالی بیان داشتند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.