https://didshahr.ir/623

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری های مجدانه نمایندگان مردم استان در مجلس ودادستان عمومی وانقلاب مرکز استان اردبیل واگذاری کشت وصنعت مغان ملغی اعلام شد.

به گزارش دیدشهر، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری سابق مجموعه کشت وصنعت ودامپروری مغان به بخش خصوصی با امضای اسحاق جهانگیری ، معاون اول رئیس جمهوری لغو شد.

منصور حقیقت پور با اشاره به اینکه واگذاری سابق مجموعه کشت وصنعت ودامپروری مغان به بخش خصوصی با امضای جهانگیری لغو شد ،اظهار کرد: با توجه به عدم انطباق قیمت فروش کشت وصنعت مغان با ارزش واقعی آن ،این واگذاری از سوی نهادهای نظارتی مورد بررسی قرار گرفته بودکه در نهایت مورد تایید قرار نگرفت.

وی با قدردانی از پیگیری‌های ویژه دادستان اردبیل در این زمینه بیان کرد: در این مورد شاهد برخی اعتراضات مردم منطقه نیز بودیم که با توجه به این امر و پیگیری‌های انجام شده توانستیم واگذاری کشت و صنعت مغان را ملغی کنیم.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مسائل و مشکلات در شرکت کشت و صنعت مغان گفت: کشت و صنعت مغان به عنوان یکی از بنگاه‌های بزرگ اقتصادی خاورمیانه از اهمیت ویژه‌ای برای استان برخوردار بوده و حل مشکلات این شرکت باید در اولویت مسئولان قرار گیرد.

حقیقت‌پور در مورد تولیدات انبوه محصولات کشاورزی و دامی کشت و صنعت مغان تصریح کرد: این شرکت ظرفیت بسیاری عظیمی در حوزه تولیدات کشاورزی و لبنی داشته و می‌تواند تمامی بازار پارس‌آباد به‌عنوان دومین شهر پرجمعیت استان را در حوزه این محصولات تحت پوشش قرار دهد.

مشاور رئیس قوه مقننه با اشاره به برخی مشکلات مدیریتی در این مجموعه افزود: با توجه به این مسئله واگذاری این شرکت به بخش خصوصی مطرح شده بود که با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده این موضوع مورد تائید واقع نشده است.

در همین حال دادستان کل استان اردبیل از تعدیل مزایده به دلیل احراز برخی موارد غیر قانونی خبردادبود وگفته بود: اسنادی که در اختیار دادستانی اردبیل قرار گرفته از سوی دستگاه قضایی اردبیل دراختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفت که در نهایت این مزایده ملغی اعلام شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.