https://didshahr.ir/814

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: اردبیل در اجرای طرح آبیاری نوین رتبه آخر را کسب کرده که این امر جای تاسف دارد.

به گزارش دیدشهر، رضا کریمی در نشست مشترک استاندار اردبیل با هیئت رئیسه کمیسیون آب و منابع طبیعی در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر اردبیل در اجرای طرح آبیاری نوین رتبه آخر را کسب کرده که این امر جای تاسف دارد.

وی افزود: مسئولان مربوطه باید در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند چرا که استان اردبیل یکی از استان‌های موفق بخش کشاورزی است و باید مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی مبنای کار قرار گیرد و اجرای طرح آبیاری نوین در این ارتباط بسیار حائز اهمیت است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: کشاورزان استان نقش اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقای تولید دارند که باید حمایت همه‌جانبه از کشاورزان انجام داده شود تا کشاورزان بتوانند بدون دغدغه در راستای افزایش تولیدات کشاورزی تاثیرگذار باشند.

همکاری همه‌جانبه‌ با کشاورزان در راستای اجرای طرح آبیاری نوین

کریمی تصریح کرد: باید مسئولان کشاورزی در راستای اجرای طرح آبیاری نوین همکاری همه‌جانبه‌ای با کشاورزان داشته باشند و زمینه توسعه آبیاری نوین را فراهم کنند و بانک‌های مربوطه نیز باید اهتمام بورزند.

وی تصریح کرد: یکی از مطالبات اساسی مردم استان انتقال آب چهار منبع به شهر اردبیل است که این امر نیز توجه ویژه را می‌طلبد که در این زمینه باید برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام دهند تا در تامین آب شرب مشکلی پیش نیاید.

کریمی خواستار توجه ویژه به پایاب سد خداآفرین و نظام بهره‌برداری این پروژه، سد کله سر، احمد بیگلو، سبلان و برخی دیگر از سدهای استان شد و گفت: باید در این زمینه مسئولان اهتمام و تلاش جدی داشته باشند.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس با انتقاد از جهاد کشاورزی استان گفت: متاسفانه به نوعی اجرای این طرح در استان متوقف شده است.

ولی ملکی اظهار کرد: مسئولان کشاورزی در این زمینه اقدامات آنچنانی انجام نداده‌اند و در حالی که مسئولان از اجرای این طرح خبر می‌دهند در عمل چیزی دیده نشده و پشت تریبون‌ها حرف‌ها و حدیث‌های بسیاری می‌شنویم.

بحران آب مهم‌ترین مسئله و چالش در حال حاضر استان

وی بحران آب را مهم‌ترین مسئله و چالش در حال حاضر برشمرد و تصریح کرد: باید در این زمینه اعتبارات ویژه‌ای تخصیص یابد تا شاهد مدیریت مصرف آب به ویژه در بخش کشاورزی استان باشیم.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس بیان کرد: در حالی که کشت و صنعت مغان یک ظرفیت مهم برای منطقه محسوب می‌شود ولی سوءمدیریت در این زمینه مشکلاتی ایجاد کرده که نگران‌کننده است و مسئولان باید در این زمینه اهتمام بورزند تا مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود.

ملکی با اشاره به عملیات اجرایی سد سبلان نیز گفت: هیچ گونه پایابی در این سد اجرا نشده و از وزارت مربوطه تقاضا داریم در این زمینه پیگیر باشد و دغدغه مردم را در این زمینه برطرف کند.

وی بیان کرد: سد احمد بیگلو نیز یکی از سدهای مهم شهرستان است که در این زمینه نیز باید برای اتمام پروژه اقدامات مناسبی انجام داده شود تا این پروژه به اتمام برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.