https://didshahr.ir/821

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل از هزینه 24 میلیاردی برای اصلاح شبکه اب های روستایی خبر داد و گفت: با این امر 41 کیلومتر از لوله‌های شبکه توزیع آب اصلاح و ساماندهی شده تا از مشکلات در این حوزه کاسته شود.

به گزارش دید شهر،  فرامرز به‌نژاد اظهار داشت: در راستای بازسازی، اصلاح و تعویض لوله‌های شبکه توزیع آب روستایی در سطح استان بیش از 24 میلیارد ریال هزینه شده و با این امر 41 کیلومتر از لوله‌های شبکه توزیع آب اصلاح و ساماندهی شده تا از مشکلات در این حوزه کاسته شود.

وی از نصب 185 دستگاه کنتور هوشمند بر روی تاسیسات تولید و توزیع آب نصب شده در روستاهای استان در یک سال اخیر خبر داد و افزود: هدف از این اقدام سازماندهی برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌ها به شکل درست و صحیح با مجهز شدن این تاسیسات به کنتورهای حجمی به شمار می‌رود.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل با اشاره به اینکه برای تهیه و نصب کنتورهای هوشمند بر روی تاسیسات تولید و توزیع آب 26 میلیارد ریال هزینه شده و 400 دستگاه کنتور تهیه و نصب شده است، تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 270 روستا در سطح استان نیاز به نصب کنتور دارند.

به‌نژاد از شناسایی یک هزار و 500 انشعاب آب پرمصرف در روستاهای استان با هدف مدیریت مصرف آب در این مناطق خبر داد و گفت: شناسایی انشعابات آب غیرمجاز در مناطق روستایی از مهمترین برنامه ها در راستای جلوگیری از مصرف بی رویه آب بوده که در این راستا 400 فقره انشعاب آب غیرمجاز شناسایی شده و در راستای تبدیل آنها به انشعاب مجاز اقدامات لازم انجام شده است.

وی با اشاره به اصلاح و بازسازی مخازن معیوب در سطح استان بیان کرد: دو هزار و 500 مترمکعب از مخازن معیوب مرمت، اصلاح و بازسازی شده و بیش از پنج میلیارد و 600 میلیون ریال در این حوزه هزینه شده است تا از هدررفت آب در مخازن دارای نشت گرفته شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل در مورد حوادث در خطوط انتقال بیان کرد: 370 مورد حادثه در خطوط انتقال به ثبت رسیده که با صرف هزینه 26 میلیارد ریال تلاش کرده‌ایم تا 52 کیلومتر از خطوط انتقال آب را در سطح استان تعویض، بازسازی و اصلاح کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.