https://didshahr.ir/8879

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان اردبیل گفت: تاکنون ۲۰ مورد انشعاب به اهالی منطقه کلخوران واگذار شذه است.

 

کمبود آب-خشکسالی

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، فرامرز بهنژاد اظهار کرد: ما به وعده خود در آبرسانی به منطقه کلخوران حتی در کمتر از موعد مقرر عمل کردیم به طوری که تاکنون ۲۰ مورد انشعاب به اهالی این منطقه واگذار و ۱۵۰ مورد درخواست برای بهره‌مندی از انشعاب آب در این منطقه پذیرش شده است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ خانوار و بیش از ۸۰۰ واحد مسکونی در منطقه کلخوران از آب شرب شهری بهره‌مند خواهند شد، خاطرنشان کرد: ما تمام فعالیت‌های انتقال و عملیات آبرسانی را انجام دادیم و منتظر شهروندان کلخورانی هستیم تا با خرید انشعاب از این امکانات استفاده کنند.

تامین آب مورد نیاز روستاهای گرمی از طریق سد تازه کند و عمارت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان اردبیل طول خط انتقال اجرا شده را ۵٫۵ کیلومتر و هزینه صرف شده در این زمینه را ۳٫۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با توافق شهرداری قرار شده هزینه‌های حفاری پرداخت شود تا شهروندان با تلاشی که همکاران ما در کمتر از دو ماه انجام دادند از آب شرب استفاده کنند.

بهنژاد در مورد تامین آب شرب روستاهای گرمی نیز بیان کرد: در سال‌های گذشته ما از طریق منابع آب موجود هم آب شرب گرمی و هم روستاها را تامین کردیم ولی با افزایش نیازمندی‌ها در این شهرستان قرار است از محل سد تازه کند و عمارت کمبود آب شهری و روستایی رفع شده و ما بتوانیم ساکنان زیادی را در این شهرستان در روستاهای گرمی از آب شرب بهره‌مند سازیم.

وی ادامه داد: ما اگر نتوانیم از طریق این دو سد آب مورد نیاز روستاهای گرمی را تامین کنیم قطعا با بحران روبرو خواهیم شد که انتظار می‌رود منابع آب مورد نیاز از طریق این دو سد برای گرمی و روستاهای آن اختصاص یابد.

اختصاص ۱۱۰ میلیارد تومانی برای تصفیه خانه فاضلاب اردبیل

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان اردبیل در مورد اختصاص اعتبارات بانکی برای حوزه آب و فاضلاب شهری و مجتمع‌های آبرسانی در استان تصریح کرد: ۱۱۰ میلیارد تومان برای تصفیه خانه فاضلاب اردبیل اختصاص یافته تا با توافق سرمایه‌گذار این پروژه از طریق بانک عامل این منابع تامین شود.

بهنژاد افزود: در سفر مدیران بانک‌ها به استان قرار شد ۵۰ میلیارد تومان به آبرسانی به نمین و ۲۵۰ میلیارد تومان نیز به مجتمع‌های آبرسانی روستایی اختصاص یابد تا ۱۵ مجتمع در حال احداث و سه مجتمع در حال مطالعه به سرانجام برسد.


گردشگری استان اردبیل | آب و فاضلاب اردبیل | فرامرز بهنژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.