https://didshahr.ir/921

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین با اشاره به اینکه دولت ملزم به رعایت اصل 15 قانون اساسی است گفت: 140نماینده مجلس طرحی را در دست بررسی دارند که امیدواریم بر همین اساس زبان آذری در مدارس استان اردبیل جزو الزامات یادگیری قرار گیرد.

به گزارش دیدشهر، صدیف بدری اظهار کرد: در لایحه خدمات کشوری آنچه که اجماع کلی نمایندگان روی آن است یکسان‌سازی حقوق کارکنان اعم از دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ها و نهادهای وابسته است تا به نوعی فاصله و بی‌عدالتی‌ در پرداختی‌ها از بین برود.

وی خاطرنشان کرد: قابل قبول نیست یک معلم ماهانه 2 میلیون تومان حقوق بگیرد و در یک شرکت و مجموعه دولتی دیگر کارمند مشابه 7 میلیون تومان حقوق بگیرد که قرار شده در لایحه خدمات کشوری فرمولی تعریف شود تا پرداختی‌ها به شکل یکسان اتفاق بیفتد.

حضور سرمایه‌گذار در اردبیل برای احداث کمپ‌های تیم‌های ملی در سرعین

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به قول مساعد علی دایی برای حضور یک سرمایه‌گذار در اردبیل برای احداث کمپ‌های تیم‌های ملی در سرعین اشاره کرد و افزود: با حل مشکل کاربری و سند زمین مورد نظر ما از اسطوره فوتبال آسیا و جهان خواهیم خواست تا در زادگاهش این کمپ ورزشی را خودش و یا یکی از سرمایه‌گذاران انجام دهند.

بدری با اشاره به هجمه‌های روزهای اخیر به علی دایی بیان کرد: جالب است خبرنگار حاضر در ورزشگاه را یک نفر دیگر زده و آن را به گردن علی دایی می‌اندازند در حالی که باید شان قهرمانان و اسطوره‌های خود را بیشتر از این بدانیم.

دولت ملزم به رعایت اصل 15 قانون اساسی است

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما از وزیر آموزش و پرورش خواستیم تا بی سروصدا و اصل پانزدهم قانون اساسی را در مدارس اجرا کند که اگر اجرای آن به تاخیر بیفتد وزیر را استیضاح خواهیم کرد.

بدری تصریح کرد: 140 نماینده مجلس طرحی را در دست بررسی دارند تا دولت را ملزم به رعایت اصل 15 قانون اساسی کنند که امیدواریم بر همین اساس زبان آذری در مدارس استان اردبیل جزو الزامات یادگیری قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زنان و مردان استان اردبیل بدون ممنوعیت و محدودیت می‌توانند زبان آذری را یاد گرفته و نسبت به آموزش فراگیر آن اقدامات اساسی انجام شود.

وی با قدردانی از رئیس جمهور در معرفی وزیر توانمند راه و شهرسازی و رای اعتماد مجلس به وی گفت: وزیر با انگیزه‌ای را در راس وزارت راه و شهرسازی داریم که سعی خواهیم کرد در رایزنی و هماهنگی با او قیر مورد نیاز شهرداری‌ها را به شکل رایگان تامین کنیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به ضرورت تعیین تکلیف مدیریت آموزش و پرورش سرعین و همچنین توجه به کیفیت اجرا و مهندسی ارزش در عملیاتی شدن پروژه‌ها در مناطق مختلف اشاره و اظهار کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر امسال به اردبیل قول دادند که تا پایان شهریور 98 مشکل تلفن ثابت، همراه و اینترنت مناطق روستایی را برطرف کرده تا زمینه ارتباط راحت اهالی روستاها را فراهم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.