https://didshahr.ir/9425

ایجاد فرصت های شغلی با راه اندازی مجدد کارخانه ها و احداث مناطق صنعتی در شهرستان ها با استفاده از ظرفیت های ویژه استان اردبیل قابل ایجاد خواهدبود.

 

کارگاه

ایجاد فرصت های شغلی جدید با استفاده از ظرفیت های ویزه استان اردبیل میتواند امکان پذیر باشد.

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، وزیر صنعت ،معدن و تجارت گفت: با اقدامات صورت گرفته برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در بخش صنعت و معدن در جنوب استان اردبیل، مهاجرت افراد جویای کار این منطقه به مناطق دیگر کشور متوقف شده و مهاجرت معکوس بزودی اتفاق می‌افتد.

استفاده حداکثری از ظرفیت ها و قابلیت های استان اردبیل برای مهاجرت معکوس

رضا رحمانی در بازدید از کارخانه نئوپان خلخال در جنوب استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های منطقه در بخش‌های صنعت و معدن در نظر داریم با بکارگیری حداکثر ظرفیت این قابلیت‌ها بویژه با توجه به وجود معادن غنی از جمله معدن مس و سایر فلزات در منطقه در جهت ایجاد فرصت‌های شغلی جدید استفاده و جمعیت سفر کرده از جنوب استان اردبیل را به سمت و سوی مهاجرت معکوس هدایت کنیم.

وی با اشاره با تلاش بی‌وقفه برای راه‌اندازی طرح توسعه کارخانه نئوپان خلخال به عنوان بزرگترین واحد صنعتی جنوب استان اردبیل افزود: بزودی با پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از محل صندوق توسعه ملی به این کارخانه زمینه ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در این واحد صنعتی بزرگ فراهم می‌شود.

کارخانه نئوپان خلخال راه اندازی مجدد شد

وزیر صنعت ،معدن و تجارت همچنین از تولید به عنوان امری مقدس نام برد و از مسئولان استان و نماینده مردم منطقه در مجلس برای راه‌اندازی مجدد این کارخانه پس از ۲ سال رکود فعالیت آن و ایجاد فرصت شغلی دوباره برای ۲۰۰ نفر از بیکارشدگان این واحد صنعتی تقدیر کرد.

رحمانی گفت: تمام تلاش ما برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی راکد ، تعطیل و یا نیمه‌فعال در سطح کشور در جهت تحقق خواسته مقام معظم رهبری برای رونق تولید و قطع وابستگی به بیگانه در امور صنعتی و اقتصادی است.

توسعه صنعتی مناطق کم برخوردار اولویت کاری وزارت صمت

وی از راه‌اندازی شهرک صنعتی شماره ۲ خلخال و ناحیه صنعتی هشجین در جنوب استان اردبیل خبر داد و افزود: توسعه صنعتی مناطق کمتر توسعه‌یافته و کم‌برخوردار کشور اولویت کاری وزارت صنعت ،معدن و تجارت برای ایجاد فرصت‌های شغلی برابر ،تمرکززدایی صنعتی از کلانشهرها و بردن صنعت به شهرستان‌های کوچک به جای مراجعه افراد جویای کار این مناطق به واحدهای صنعتی کلانشهرها است.

وزیر صمت همچنین با اشاره به تلاش مسئولان استان برای راه‌اندازی کارخانه فروسیلیس خلخال با استفاده از توان مالی سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی اظهار داشت: ایجاد و احداث این کارخانه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در این منطقه ایجاد کرده و رونق اقتصادی مردم جنوب استان را سبب می‌شود.

رحمانی گفت: خدمت بی‌منت به مردم و حل مشکلات بیکاری و اقتصادی مناطق مختلف کشور از اهداف مهم دولت بوده و در این راستا وزارت صنعت ،معدن و تجارت نیز با اجرای برنامه‌های حمایتی از سرمایه‌گذاران متقاضی طرح‌های صنتعی و تولیدی در راستای نیل به اهداف عالی دولت قدم برمی‌دارد.

بازدید از مناطق صنعتی استان اردبیل

وزیر صنعت ،معدن و تجارت در سفر ۲ روزه خود به استان اردبیل از واحدهای تولیدی شهرستان‌های اردبیل، خلخال، کوثر و مشگین‌شهر بازدید کرده و با صنعتگران و فعالان دیدار کند.

بازدید از کارخانه نئوپان خلخال، نشست با فعالان اقتصادی شهرستان خلخال ، بازدید از ناحیه صنعتی کوثر ، بازدید از شرکت آرتاویل تایر، نشست با فعالان اقتصادی اردبیل ، دیدار با امام جمعه اردبیل ، بازدید از شرکت حدید مبتکران ، نشست با فعالان اقتصادی شهرستان مشگین‌شهر از برنامه‌های سفر ۲ روزه وزیر صنعت ، معدن و تجارت به استان اردبیل است.


گردشگری استان اردبیل| اخبار استان اردبیل | وزارت صمت کشور | رضارحمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.