https://didshahr.ir/9742

پروژه ملی راه‌سازی خلخال- کلور- درام با هدف کاهش فاصله شهرستان خلخال نسبت به مرکز کشور و استان‌های شمالی با روند مطلوبی درحال اجرا است.

 

خاکریزی-زیرسازی آسفالت

 

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، فردین مولایی با اشاره به اجرای عملیات سه دستگاه پل خاص در پروژه راه اصلی خلخال- کلور- درام اظهار کرد: از ۳ دستگاه پل خاص یک دستگاه تکمیل شده و در حال حاضر دو دستگاه پل خاص با پیشرفت فیزیکی حدود ۸۵ درصد در حال تکمیل است.

وی افزود: روند اجرائی پروژه ملی راه‌سازی خلخال- کلور- درام درحال حاضر با حجم خاکبرداری ۴۰۰ هزار مترمکعب، حجم خاکریزی یکصد هزار متر مکعب، تهیه و اجرای مصالح روسازی به حجم ۷۵ هزار متر مکعب و تملک اراضی در حدود ۲ هزار متر مربع در حال اجرا است.

جذب سرمایه‌گذار مهمترین هدف اجرای طرح پل در خلخال

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خلخال بیان کرد: ۴.۵ کیلومتر از محور کلور- درام واقع در حوزه استحفاظی استان زنجان به اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل واگذار شده که عملیات اجرایی آن از اول مهرماه شروع شده است.

وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح تشریح کرد: هدف از لزوم اجرای پروژه مهم و حیاتی خلخال- کلور- درام عدم وجود گردنه، کاهش فاصله شهرستان خلخال نسبت به مرکز کشور و استان‌های شمالی، بالا رفتن ظرفیت‌های شهرستان به لحاظ مسائل اقتصادی، جذب سرمایه‌گذار و اهداف گردشگری است.

مولایی تصریح کرد: از زیرسازی پروژه راه گردشگری شال- ماجولان- ماسوله ۱۳ کیلومتر باقی مانده بود که از این مقدار ۶ کیلومتر در سال گذشته آسفالت شد و در سال‌جاری زیرسازی ۷ کیلومتر مابقی تکمیل و عملیات اجرا‌ی آسفالت آن در صورت مساعد بودن شرایط جوی آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این جاده نیز شاهد تاثیرات مهم و مثبتی در زمینه‌های جذب سرمایه‌گذار، اقتصادی، گردشگری و توریستی برای شهرستان خلخال و استان اردبیل خواهیم بود.

رئیس اداره راه و شهرسازی خلخال گفت: در حوزه راه‌های روستایی عملیات اجرایی واریانت روستای گورانسراب، حذف قوس و نقطه حادثه‌خیز و نیز اجرای عملیات روسازی جاده روستای کهران، تامین اعتبار تهیه نقشه‌ها و برآوردهای اولیه جهت اجرای ۳ پروژه راه روستائی مهم و پرجمعیت شامل سوسهاب، مرجین، اندبیل، آقبلاغ، لرد و میانرودان اقدامات لازم صورت گرفته است.


مناطق گردشگری استان اردبیل | گردشگری خلخال |راه وشهرسازی | آسفالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.