https://didshahr.ir/9813

در حال حاضر ۱۵ هزار هکتار از اراضی مستعد کشاورزی نیز شناسایی و مشخص شده است که در آینده نزدیک در اختیار مشاوران قرار خواهد گرفت.

 

اراضی

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)،  کریم فکور اظهار کرد: در سطح استان اردبیل بالغ بر ۲۱ هزار هکتار شبکه آبیاری فرعی به اجرا در آمده است و ۲۳ هزار هکتار نیز هم‌ اکنون در حال اجرا است.

وی افزود: در حال حاضر مطالعات تخصصی در تعداد ۱۰۰ روستا توسط متخصصین و کارشناسان فنی در دست انجام است که قطعا با پایان فاز مطالعاتی به مرحله اجرا در خواهند آمد.

مدیر آب و خاک و امور مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر ۱۵ هزار هکتار از اراضی مستعد کشاورزی نیز شناسایی و مشخص شده است.

فکور افزود: در آینده نزدیک در اختیار مشاوران قرار خواهد گرفت تا مطالعات خود را در خصوص نحوه اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار و شبکه‌ گذاری متمرکز نموده و پس از پایان فاز مطالعاتی به مرحله اجرا درآید.

سد سرخاب در مرحله شبکه گذاری قرار دارد

این مقام مسئول در خصوص وضعیت اجرای اراضی پایاب سد سرخاب نیز تصریح کرد: این طرح در زمینی به مساحت ۳۵۳۰ هکتار در حال شبکه‌گذاری است که ۸ روستا را تحت پوشش قرار می‌دهد حجم عملیات لوله‌گذاری در این روستاها بیش از ۱۰۰ کیلومتر است.

وی ادامه داد: وضعیت انتقال آب در اراضی پایاب سد سرخاب به صورت نشستی و سنتی بوده است که تلفات زیاد آب را به‌ همراه داشت و نمی‌توانستند از آب استفاده بهینه نمایند؛ با استفاده از کارگزاری شبکه‌های آبیاری میزان استفاده بهینه از آب کشاورزی در این روستاها سه برابر افزایش می‌یابد.


گردشگری استان اردبیل | جهاد کشاورزی استان اردبیل| اراضی مستعد کشاورزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.