https://didshahr.ir/10145

در مسیر مشگین شهر به آبدرمانی های مشگین شهر و در دل طبیعت مجتمع خدماتی، اقامتی و رفاهی به نام «ایکی قارداش» قرار دارد که با ایجاد محیطی زیبا میزبان گردشگران است.

ایکی قارداش

به گزاش دیدشهر، گردشگری مشگین شهر مستلزم نگاه حمایتی مسئولان مربوطه به زیرساخت های این شهرستان استان اردبیل در توسعه اماکن اقامتی است که این امر منجر به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال برای قشرهای مختلف مردم این منطقه خواهد شد.

طبیعت زیبای سبلان آغوش مهر گشوده و دستان پربرکتش را بر سر خاک مشگین شهر کشیده تا عطر دل انگیزش نوازشگر روح و جان مسافران باشد و هوای خنکش چون روح مسیحایی، جانی دوباره به مردمی بدهد که خسته و گریزان از دود و دم شهر، به این دیار سفر می کنند.

اینجا مشگین شهر است، جایی که تاریخ و طبیعت به هم پیوند می خورد و آثار خدادادی و میراث بی شمار تاریخ چون محوطه باستانی «شهریئری» با قدمت ۷هزار ساله، «کهنه قلعه» و بقعه «شیخ حیدر»، آن را به یکی از شهرهای گردشگرپذیر کشور تبدیل کرده است.

در طبیعت بی نظیر سبلان، تضاد طبیعت مشهود است و در کنار داغ ترین چشمه های آبگرم معدنی، چشمه های زلال و خنک جاری است و به لطف سرمایه گذاران، مجتمع های آب درمانی که هر کدام الگو و ترکیبی از معماری سنتی ومدرن است، امکاناتی ویژه را برای گردشگران فراهم کرده است.

مجتمع اقامتی ایکی قارداش، در دل طبیعت سبلان

در ۶ کیلومتری مسیرگردشگری مشگین شهر به چشمه آبگرم «قینرجه»، نخستین مجتمع خدماتی، اقامتی و رفاهی به نام «ایکی قارداش» (در زبان آذری به معنی دو برادر)، قرار دارد که با ایجاد محیطی زیبا و دلپذیر، میزبانی شایسته برای میهمانان و گردشگران است.

در این مجتمع، پنجره ها را که باز می کنید؛ کوه استوار سبلان را در مقابل دیدگانتان می بینید که سر به فلک کشیده و دامن سبز خود را گسترانیده و صدای چلچله ها که سمفونی عشق و آرامش است، گوش انسان را نوازش می دهد.

در این مجتمع خدماتی، اقامتی و رفاهی غذاهای محلی چون «کباب بره» به میهمانان عرضه می شود که در نوع خود در استان اردبیل کم نظیر است؛ لذت نوش جان کردن کباب در دامنه ییلاقی سبلان بی شک طعم خاطرات هر گردشگر را لذیذ تر و ماندگارترخواهد کرد. به منظور آشنایی هرچه بیشتر با این مجتمع و بررسی مسائل و مشکلات آن به سراغ «عسگر لطفعلی اوغلی» مدیر جوان و پر شور «ایکی قارداش» رفتیم.

وی که تجربه چند ساله ای در حوزه پذیرایی از گردشگران دارد، درخصوص راه اندازی این مجتمع، اظهارداشت: با توجه به رونق گردشگری در مشگین شهر، با همراهی برادرم و یاری پدرم تصمیم گرفتیم این مجتمع را در مسیرگردشگری آب های گرم این شهرستان راه اندازی کنیم.

ارائه غذاهای محلی در مجتمع اقامتی ایکی قارداش

وی افزود: این مجتمع خدماتی، اقامتی و رفاهی در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع و زیربنای یکهزار و ۵۰۰ مترمربع با ظرفیت پذیرایی همزمان از ۴۰۰ نفر احداث شده است. همچنین ۱۷ واحد اقامتی با امکانات رفاهی برای اقامت گردشگران تدارک دیده شده ودر حال حاضر ۱۶ نفر به صورت مستقیم و ۲۵ نفر به صورت غیر مستقیم در آن مشغول به کار هستند.

لطفعلی اوغلی تصریح کرد: در کنار این همه نعمت و موهبتی که خداوند به مشگین شهر عطا کرده، این شهرستان همه ساله پذیرای گردشگران بی شمار از سرتاسر کشور و حتی جهان است، برخی مشکلات نیز وجود دارد که بیشتر مربوط به زیر ساخت هاست.

وی با اشاره به برنامه های آینده این مجتمع، تصریح کرد: هدف ما ایجاد امکانات جدید از جمله افزایش مراکز اقامتگاهی است تا بتوانیم زمینه بومگردی را در این مجتمع فراهم کنیم. همچنین در نظر داریم، محصولات کاملا ارگانیک را در این مجتمع ارائه دهیم که به خاطر نزدیکی به روستاهای گردشگری این امکان به صورت کامل وجود دارد که از ظرفیت این روستاها و محصولات تولیدی آنها نیز استفاده کنیم.


مناطق گردشگری استان اردبیل | گردشگری استان اردبیل | گردشگری مشگین شهر | مجتمع اقامتی «ایکی قارداش»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.