https://didshahr.ir/25173

اکو کمپ درنا در دامنه سبلان مشگین شهر اقامتگاه هایی برای فصل زمستان به سبک اسکیموها ساخته است که تجربه زندگی متفاوت را برایتان به ارمغان می‌آورد.

اقامتگاه در خانه اسکیموهای سبلان
نویسنده: فاطمه عباسی

به گزارش دیدشهر، ایران پر از عجایب تاریخی، فرهنگی و طبیعی است. اگر اهل سیر و سفر و ایرانگردی باشید، حتما با بسیاری از این عجایب آشنا هستید و خیلی از آنها را از نزدیک دیده‌اید.

خانه‌ها، قصرها، کاروانسراها، کوه و غارهای زیادی وجود دارند که شاید توانسته‌اید برای مدت کوتاهی ببینیدشان، اما هرگز فکر کرده‌اید‌ ای کاش می‌توانستید در یکی از آنها چند شبی بمانید و تجربه‌ای بی‌نظیر برای خودتان بسازید؟ اماکنی که بنای آنها روزگاری در صحنه تاریخی ایران نقش مهمی داشتند، یا تکه‌ای از طبیعت مانند کوه و یا غار بودند و یا خانه‌هایی که برخی از اقوام برای خودشان ساخته‌اند.

در این مورد بخوانید: خانه «هابیت»ها در دامنه سبلان

خوشبختانه در بسیاری از نقاط گردشگری ایران، حالا اقامتگاه‌هایی وجود دارد که تجربه زندگی متفاوت را برایتان به ارمغان می‌آورد.

نمونه اش اقامتگاه اکو کمپ عشایری دورنا در مشگین شهر استان اردبیل است.

این اقامتگاه در فاصله 20 کیلومتری جنوب شهر مشگین شهر و روی کوهپایه‌های سرسبز سبلان قرار دارد. اقامتگاه اکو کمپ دورنا با الهام از معماری سنگچین ترکان و عشایر شاهسون ایران ساخته شده‌ و شامل واحدهایی به صورت کلبه کوهستانی، اتاق‌های مختلف در کاروانسرا و 2 چادر عشایر شاهسونی است.

همچنین دارای 4 کلبه کوهستانی، 2 اقامتگاه آلاچیق عشایری به همراه 2 کلبه هابیتی است. داخل هیچ‌ یک از واحدهای اقامتی این اکو کمپ بدلیل آب و هوای تقریبا سرد سبلان، سیستم سرمایشی وجود ندارد و تابستان‌ها هم خنک است.

اقامت در این اکو کمپ یکی از جالب‌ترین تجربه‌های اقامت در دل طبیعت خواهد بود. ضمن اینکه تفریحاتی مثل اسب سواری، پرواز با پاراگلایدر، کوهنوردی، دوچرخه‌سواری، شنا، راهپیمایی در دامنه کوه و حتی اسکی روی برف در فصول سرد و پر برف سال هم کاملا در دسترس است.

اقامتگاه در خانه اسکیموهای سبلان

اقامتگاه در خانه اسکیموهای سبلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.