https://didshahr.ir/10606

تابستان امسال بیش از یک هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه آب وارد شبکه آبرسانی استان اردبیل شده است که این ظرفیت آبرسانی نشان دهنده شدت نیاز احداث مودل دوم در اردبیل است.

 

آبیاری

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)،  سرپرست آب و فاضلاب شهری اردبیل گفت: تابستان امسال با تلاش همکاران بیش از یک هزار و ۵۰۰ لیتر آب تصفیه شده وارد شبکه آبرسانی اردبیل شده است.

فرامرز بهنژاد اظهار کرد: این ظرفیت آبرسانی نشان می‌دهد که ما در شهر اردبیل به شدت نیازمند احداث مودل دوم هستیم تا از حیث تامین آب به ویژه در روزهای پرمصرف با مشکلی روبرو نشویم.

وی خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری در تابستان امسال با بهره‌گیری از تمام ظرفیت خود کوشید تا مشکل تامین آب شرب اردبیل را رفع کند تا این شهر با بحران و نارسائی روبرو نشود.

ایجاد پکیج تصفیه  راهکاری مناسب برای رفع مشکل آبرسانی

سرپرست آب و فاضلاب شهری اردبیل با اشاره به راهکارهای میان مدت و بلند مدت تامین آب شرب شهر اردبیل افزود: انتقال آب از سد عمارت و رودخانه قزل اوزن، جمع‌آوری آب چاه‌های داخل شهر و ایجاد پکیج تصفیه با هدف آرسینیک‌زدایی به عنوان راهکاری مناسب در رفع مشکل آبرسانی به شهر اردبیل مورد تاکید و توجه قرار گرفته است.

بهنژاد گفت: این شرکت بیشتر از ظرفیت تصفیه‌خانه آب اردبیل که یک هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه است در ایام پرمصرف امسال به ویژه تابستان سعی کرد تا یک هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه آب را وارد شبکه آبرسانی کند که این امر نشان از اهتمام این مجموعه به راه‌اندازی مودل دوم تصفیه‌خانه است.

حل مشکل تامین اعتبار برای آبرسانی اجتناب ناپذیر است

وی به اقدامات انجام شده برای حل مشکل تصفیه خانه فاضلاب شهر اردبیل و اخذ مجوز ماده ۵۶ با تلاش استاندار اردبیل و مسئولان اشاره و تصریح کرد: در کنار حل مشکل تامین اعتبار برای اجرای این پروژه‌ها اقدامات مهم مدیریت مصرف آب نیز می‌تواند راهگشا باشد.

سرپرست آب و فاضلاب شهری اردبیل بیان کرد: ضرورت توجه به حل مشکل تامین اعتبار برای حل مشکل تامین آب شرب اردبیل اجتناب‌ناپذیر است که در کنار این اقدامات توجه به مدیریت مصرف آب اردبیل نیز ضروری به نظر می‌رسد.


گردشگری استان اردبیل | اخبار استان اردبیل | آب و فاضلاب استان اردبیل | فرامرز بهنژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.