https://didshahr.ir/10676

مسوولان علوم پزشکی اردبیل در نشستی با روسای دانشکده‌های آتاتورک ارزرم تفاهم نامه همکاری را امضا کردند.

 

قدرت اخوان اکبری

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به فعالیت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در حوزه‌های مختلف خدماتی، بهداشتی، درمانی و آموزشی و پژوهشی اظهار کرد: علاوه بر اردبیل دانشکده علوم پزشکی در مشگین‌شهر، گرمی و خلخال نیز فعالیت خود را انجام می‌دهند.

قدرت اخوان اکبری خاطرنشان کرد: پنج بیمارستان در رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی با اطبای توانمند به هموطنان ارائه خدمات می‌کنند و در کنار فعالیت بهداشتی – درمانی سه هزار و ۵۰۰ دانشجو با ۲۵۰ عضو هیئت علمی در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند.

همکاری علوم پزشکی اردبیل در بخش تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر با ترکیه

وی گفت: ما در حوزه‌های علمی، آموزشی، تبادل استاد و دانشجو و همچنین در بخش تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر توان همکاری مشترک داریم که امیدواریم با این توافق مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و آتاتورک ارزروم فضای همکاری بیشتری فراهم آید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به سه بیماری غیرواگیر اولویت‌دار رایج در این استان به ویژه قلب و عروق و سرطان‌ها اشاره کرد و افزود: تا سال ۲۰۲۵ میلادی مصمم هستیم تا ۲۵ درصد از گسترش بیماری‌های قلبی و عروقی بکاهیم.

اردبیل در بخش توریسم سلامت از برجستگی‌های ممتازی برخوردار است

اخوان اکبری همچنین به توان این استان در بخش علوم پایه به ویژه هفت رشته تخصصی بالینی با مشارکت متخصصان و دانشجویان علاقمند به این تحصیل در این رشته‌ها اشاره کرد.

وی تصریح کرد: استان اردبیل در بخش توریسم سلامت از برجستگی‌های ممتازی برخوردار است و ما با همکاری دانشگاه استانبول نسبت به اعزام پزشکان برای گذراندن دوره‌های تخصصی آبدرمانی اقدام کردیم و امیدواریم این روند به همراه توسعه مشترک برنامه‌های آموزشی و تحقیقاتی ادامه پیدا می‌کند.

در این جلسه معاون بهداشت و سلامت دانشگاه آتاتورک ارزروم نیز بیان کرد: دانشگاه آتاتورک با داشتن ۱۱۲ پروفسور و ۵۰۴ عضو هیئت علمی یکی از دانشگاه‌های مجهز ترکیه است که با قدمتی تاریخی با وجود بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی به مراجعین ارائه خدمات می‌کنند.

فواد گوندوغدو اظهار کرد: در این بیمارستان مرکز تخصصی قلب و عروق به صورت ۲۴ ساعته به بیماران ارائه خدمات می‌کنند و مرکز درمان ناباروری نیز در خدمت زوجین است.

وی با بیان اینکه در این دانشگاه در ۳۲ دپارتمان پزشکان مجرب تربیت یافته و اساتید در رشته‌های مختلف به ویژه علوم پایه نظیر زیست شناسی و ژنتیک توانمندی خود را نشان می‌دهند، گفت: این دانشگاه با داشتن ۲۱ مجله معتبر علمی و تحقیقاتی در خدمت اساتید و پژوهشگران است تا مقالات و تحقیقات به نتیجه رسیده آنها را منتشر کند.

گوندوغدو از آمادگی دانشگاه آتاتورک ارزروم برای عقد تفاهمنامه مشترک با دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد و افزود: ما با استان‌های همسایه ایرن آذربایجان شرقی و غربی این تفاهمنامه را به امضا رساندیم و در حوزه‌های مختلف هم اکنون همکاری‌های مشترکی را انجام می‌دهیم.


گردشگری استان اردبیل | اخبار استان اردبیل | علوم پزشکی اردبیل | قدرت اخوان اکبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.