https://didshahr.ir/10763

با دیدار های مسوولان اردبیل با عمان سعی در توسعه روابط تجاری و اقتصادی استان با کشورهای همسایه و بخصوص عمان هستیم.

 

اکبر بهنام جو

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، استاندار اردبیل گفت: روابط تجاری و اقتصادی اردبیل و عمان توسعه می‌یابد و در این زمینه درصدد هستیم در راستای تحقق اهداف مورد نظر موفق عمل کنیم.

اکبر بهنامجو در نشست مشترک با سفیر کشور عمان در اردبیل اظهار داشت: اهمیت به توسعه روابط با کشور دوست و همسایه عمان در بخش‌های مختلف برای ما حائز اهمیت بوده و درصدد هستیم با برنامه‌ریزی در این زمینه موفق عمل کنیم.

وی با اشاره به این که استفاده از ظرفیت‌های مختلف در بخش‌های مختلف نیز در دستور کار قرار دارد بیان کرد: با توجه به این که اردبیل در صنعت فرش و عسل شهرت جهانی دارد بدون شک با ورود به این عرصه می‌توانیم توسعه تجاری و اقتصادی استان را رقم بزنیم.

زیرساخت های صنعت توریسیم فراهم می شود

استاندار اردبیل بیان کرد: توسعه صادرات غیرنفتی نیز باید به اندازه صادرات نفتی مورد توجه واقع شود تا بتوانیم زیرساخت‌های صنعت توریسم را فراهم کرده و به خصوص در جذب گردشگران نیز اقدامات اساسی و مناسب انجام دهیم که این موضوع برای ما یک اولویت اساسی است.

حمایت از سرمایه گذاران اولویت اساسی توسعه استان اردبیل

بهنامجو بیان کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به عنوان یک اولویت اساسی مطرح است و در این زمینه درصدد هستیم زمینه حضور سرمایه‌گذاران در استان را فراهم کرده و در امر حمایت از بخش خصوصی برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام دهیم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه روند توسعه سرمایه‌گذاری‌های خارجی نیز در اردبیل رو به رشد است که درصدد هستیم با مطالعه و کشف پهنه‌های معدنی در این استان برای توسعه سرمایه‌گذاری‌های خارجی ورود جدی داشته باشیم و فعالیت اقتصادی را تداوم بخشیم.


گردشگری استان اردبیل | اخبار استان اردبیل | استانداری اردبیل | اکبر بهنام جو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.