https://didshahr.ir/10818

جاده جزو اولویت های زیرساختی در توسعه گردشگری است ولی ساخت جاده دو بانده به کندی پیش می رود و از طرفی، جاده کنونی هم که مسافران و مردم بومی از آن تردد می کنند فاقد خط کشی و روشنایی لازم است.

جاده

به گزارش دیدشهر، چند سالی است که دو بانده کردن مسیر گردشگری مشگین شهر که جزو راه های پرتردد استان به شمار می رود، شروع شده، اما تاکنون به نتیجه نرسیده است.

مطمئنا ساماندهی این مسیر باعث خواهد شد تا گردشگران بدون خطر به این شهرستان سفر کنند و دغدغه ترافیک و حوادث ناگوار جاده ای را نیز نداشته باشند.

همانطور که می دانید جاده جزو اولویت های زیرساختی در توسعه گردشگری است ولی ساخت جاده دو بانده به کندی پیش می رود و از طرفی، جاده کنونی هم که مسافران و مردم بومی از آن تردد می کنند فاقد خط کشی و روشنایی لازم است.

در این مورد لطفعلی اوغلی مدیر “مجتمع ایکی فارداش” در خصوص رونق گردشگری مشگین شهر، افزود: با وجود اینکه این شهرستان در طول سال های اخیر با رشد گردشگران مواجه بوده، اما برنامه ریزی و امکانات لازم برای ماندگاری مسافر انجام نگرفته است.

 

جاده

 

وی با اشاره به اینکه برای ماندگاری مسافر در این منطقه باید زیرساخت های ارتباطی فراهم شود، یادآور شد: در عصری که همه چیز به صورت آنلاین است، شایسته نیست که با این همه مسافر، این مسیر فاقد اینترنت پرسرعت یا دسترسی به شبکه های تلویزیونی نداشته باشد.

بی شک وجود این امکانات برای ماندگاری مسافران در این مسیر تاثیر بسزایی خواهد داشت، حتی آنتن دهی تلفن همراه نیز در این مسیر با مشکل مواجه است و با وجود مکاتباتی که داشتیم، هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

برای خط ثابت نیز با مشکل روبه رو هستیم، بخصوص اینکه هزینه یک خط ثابت که ۱۹۷هزارتومان تعرفه دولتی است، ما مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای اشتراک تلفن ثابت و خرید کابل واریز کرده ایم.

لزوم رفع کمبودها

لطفعلی اوغلی نبود گاز لوله کشی را از دیگر مشکلات این مجتمع دانست و گفت: در این منطقه چند روستا وجود دارد که جزو هدف های گردشگری هستند، اما هنوز از گاز بی بهره اند که این مساله موجب چند برابر شدن هزینه ها شده است.


مناطق گردشگری استان اردبیل | گردشگری استان اردبیل | گردشگری مشگین شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.