https://didshahr.ir/11009

با توجه به بازار خوب صنعت فرشبافی برای صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای اروپایی تامین تسهیلات مورد نیاز و زیرساخت‌های مطرح این حوزه با مشارکت جدی همه دستگاه های اجرایی اردبیل برطرف شود.

 

مسعود امامی یگانه

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، مسعود امامی یگانه در بازدید از واحد صنعتی تولید فرش طبیعی اردبیل اظهار داشت: فرشبافی هنری فاخربوده و در حقیقت صنعت فرش هنر محسوب می‌شود و از دیرباز در بین خانواده‌های این شهرستان رایج بوده است.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌ها برای حفظ این هنر همت گمارند و برای تسهیل و رفع موانع تولید در این حوزه پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

اردبیل ظرفیت های خاصی در حوزه تولید فرش دارد

سرپرست فرمانداری اردبیل بیان کرد: تولید فرش طبیعی از فرش های طبیعی غیر قابل استفاده را در این واحد تولیدی شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه اردبیل ظرفیت های خاصی در حوزه تولید فرش دارد گفت: این نوع از تولید با توجه به فرآیندهای تعریف شده که به صورت تکه دوزی انجام می‌شود یک ایده نوین و طرح جدیدی است که برای نخستین بار در استان اردبیل توسط بخش خصوصی اجرا می‌شود.

امامی یگانه با اشاره به بازار فروش این واحد صنعتی افزود: خوشبختانه محصولات این واحد صنعتی، بازار و شرایط خوبی برای صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای اروپایی دارد و سرمایه گذاری در این زمینه توسط بخش خصوصی انجام گرفته است

وی تصریح کرد: با توجه به سوددهی مناسب و ایجاد اشتغال واحدهای فرشبافی و به منظور ترغیب سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این حیطه مقرر شده است تا مشکلات این واحدها در زمینه‌های مختلف از جمله تامین تسهیلات مورد نیاز و زیرساخت‌های مطرح در این حوزه با مشارکت جدی همه دستگاه های اجرایی برطرف شود.


گردشگری استان اردبیل | اخبار استان اردبیل پ فرمانداری | امامی یگانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.