https://didshahr.ir/11036

همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز مانور سراسری زلزله با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور برگزار شد.

 

مانورزلزله

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، مدیر عامل جمعیت هلال احمر اردبیل گفت: همزمان با سراسر کشور، بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس استان اردبیل برگزار شد.

رامین معبودی امروز در مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس اردبیل با اعلام این خبر گفت: «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» شعار امسال مانور سراسری زلزله در مدارس بود که برگزار گردید.

وی با بیان اینکه در این مانور دانش آموزان با مهارت های اصول پناهگیری و خروج اضطراری در زمان وقوع زلزله به صورت عملی آشنا شدند، افزود: قبل از مانور، آموزش های لازم در این زمینه به دانش آموزان داده شده بود.

معبودی با اشاره به اهداف مانور زلزله در مدارس تصریح کرد: تبدیل مهارت های آموزشی به کاربردی هدف اصلی این مانور است تا برای دانش آموزان مسائل مربوط به زمان وقوع زلزله شبیه سازی شود.

آموزش طرح های دادرس به دانش آموزان اردبیلی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل آموزش های لازم را به دانش آموزان استان طی سال های اخیر در قالب طرح دادرس(دانش آموزان آماده در روزهای سخت) ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه طی ۸ سال گذشته در ۲۰۰ مدرسه سطح استان اردبیل طرح دادرس اجرا شده است، افزود: طی این مدت در این مدارس ۲۸۰۰ نفر از دانش آموزان عضو کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر در قالب طرح دادرس آموزش دیده اند.

معبودی با بیان اینکه دانش آموزان با موضوعاتی مانند پناهگیری و تخلیه اضطراری در مدارس آشنا می شوند، گفت: با آموزش به دانش آموزان می توان در زمان بحران خسارات ناشی از حوادث را کاهش داد، چرا که افراد آشنا به اصول امداد و نجات در زمان بحران سریع در دسترس هستند و می توانند حداقل به خود و خانواده هایشان امدادرسانی کنند.


گردشگری استان اردبیل | اخبار استان اردبیل | اردبیل | جمعیت هلال احمر | رامین معبودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.