https://didshahr.ir/11087

به منظور مناسب سازی اماکن عمومی، نصب پازل برجسته ویژه نابینایان در «بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر» در دستور کار قرار گرفته است.

 

بقعه شیخ حیدر

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، معاون عمرانی فرمانداری مشگین‌شهر گفت: به منظور مناسب سازی اماکن عمومی، نصب پازل برجسته ویژه نابینایان در «بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر» در دستور کار قرار گرفته است.

مسعود عطایی در ستاد پیگیری مناسب سازی اماکن عمومی و دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل ویژه اقشار خاص و جانبازان و معلولان عنوان کرد: مناسب سازی اماکن عمومی و مراکز گردشگری شهرستان مشگین‌شهر با مشارکت نهادهای مرتبط در اولویت قرار گرفته و در این خصوص نصب پازل برجسته ویژه نابینایان در مسیر «بقعه شیخ حیدر» نیز در دستور کار قرار دارد.

به گفته وی در شهرستان مشگین‌شهر باور مناسب سازی اماکن عمومی در شهرداری نهادینه شده و توجه مناسبی در این خصوص شاهد هستیم.

مناسب سازی فضاهای عمومی برای عبور و مرور نابینایان

معاون عمرانی فرمانداری مشگین‌شهر یادآور شد: پیش بینی پل‌های استانداردسازی شده‌ برای تردد جانبازان، معلولان و بیماران خاص در محیط‌های مختلف شهری و ادارات و همچنین احداث پیاده‌ راه‌های استاندارد و منظم از دیگر اقداماتی است که به منظور مناسب سازی اماکن عمومی در دستور کار قرار دارد.

عطایی به دیگر موارد پیش بینی شده در اماکن پرتردد مشگین‌شهر اشاره کرد و افزود: تعبیه ویلچر در پل معلق مشگین‌شهر برای افرادی که توانایی کمی برای تردد دارند و دیگر خدمات خاص به معلولان و بیماران خاص مورد تأکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه هر گونه مناسب سازی اماکن پیش از احداث اماکن جدید باید پیش بینی و شناسایی شود، افزود: در مراحل صدور نقشه و طراحی ساختمان‌ها و پیش از صدور مجوز پایان کار باید الزامات قانونی رعایت شود و سازمان نظام مهندسی و شهرداری در صورت هر گونه نقض قوانین توسط پیمانکاران یا سازندگان واحدها موارد تبیین شده برای استانداردسازی اماکن را گوشزد کند.


گردشگری استان اردبیل | گردشگری مشگین شهر | اخبار مشگین شهر| فرمانداری | محوطه شیخ حیدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.