https://didshahr.ir/11172

۲۰۰ کانون دانش آموزی در سطح مدارس و مهد‌های کودک استان اردبیل در حال فعالیت هستند و این‌ها سفیران امدادی جامعه هستند.

رامین معبودی

 

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از فعالیت ۲۷۹ کانون دانش آموزی و غنچه‌های هلال در مدارس استان اردبیل خبر داد.

رامین معبودی گفت: ۲۰۰ کانون دانش آموزی و ۷۹ کانون غنچه‌های هلال در سطح مدارس و مهد‌های کودک فعال هستند و این‌ها سفیران امدادی جامعه هستند.

وی افزود: امسال هشتمین سال اجرای طرح دادرس در مدارس جهت آموزش امداد و و کمک‌های اولیه به دانش آموزان می‌باشد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه به کمک مسئولان مدارس، دنبال تحویل دادن دانش آموزان آموزش دیده به جامعه هستیم، تصریح کرد: ارتقای آمادگی عمومی جامعه، در زمان حادثه می‌تواند در کاهش آسیب‌های جسمی و روحی و مالی نقش مهمی داشته باشد.

معبودی با اشاره به اینکه ارائه آموزش‌های امدادی به دانش آموزان حرکت ارزشمندی است، ادامه داد: طرح دادرس در حقیقت آماده سازی دانش آموزان برای امدادرسانی به خود و دیگران است.

وی با اشاره به اینکه کاهش آلام بشری با ارائه آموزش‌های امدادی ممکن است، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل برای ارائه آموزش به لایه‌های مختلف مردمی از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خود استفاده می‌کند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اضافه کرد: هدف از طرح ملی دادرس، آموزش و آشنایی دانش آموزان و رعایت ایمنی در زمان حادثه است.

طرح ملی دادرس در استان رادبیل اجرا شد

ایرج آقایی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردبیل نیز با بیان اینکه این دوره با حضور ۸۰ نفر از مدیران و مربیان مدارس ناحیه یک و دو اردبیل و به منظور آشنایی مدیران و مربیان مدارس دارای کانون دانش آموزی جمعیت هلال احمر اجرا گردید، اضافه کرد: طرح «پای درس ماه» در زمینه نحوه فعالیت و هماهنگی به ویژه طرح ملی دادرس و برگزاری مجامع عمومی دانش آموزی و برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و کمک‌های اولیه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: سرفصل‌های دوره آموزشی مربیان شامل مباحث سوختگی، خفگی ها، بانداژ، پانسمان و حمل و نقل است.


گردشگری استان اردبیل | اخبار استان اردبیل | هلال احمر اردبیل | رامین معبودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.