https://didshahr.ir/13768

هاشمی عضو شورای شهر اردبیل خواستار بازنگری در مورد طرح جامع مجتمع گردشگری شورابیل اردبیل شد و گفت: ساخت و سازهای بی رویه در اطراف این مجتمع علاوه بر تهدید شاخص های زیست محیطی، چشم انداز و زیبایی این محیط طبیعی را در اردبیل با خطر مواجه می کند.

یعقوب هاشمی

به گزارش دیدشهر؛ یعقوب هاشمی عضو شورای شهر اردبیل با انتقاد از وضعیت ساخت و ساز در زمین‌های اطراف مجتمع تفریحی و گردشگری شورابیل پرداخت و گفت: طرح جامع شورابیل باید بازنگری شود.

وی به تهدید شاخص های زیست محیطی و چشم انداز دریاچه شورابیل اشاره کرد و گفت: به منظور پرهیز از هر گونه ساخت و ساز و واگذاری زمین تحت عناوین مختلف مشارکتی و سرمایه گذاری در اطراف مجتمع شورابیل که هم اکنون نیز شهرک های اطراف آن، این دریاچه زیبا را تحت الشعاع قرار داده اند و تهدیدی بر شاخص های زیست محیطی و چشم انداز آن به حساب می آیند، طرح جامع آن باید بازنگری شود تا از تحت الشعاع قرار گرفتن این محیط طبیعی استان اردبیل  و کشور جلوگیری شود.

وی به راه‌های مقابله با تهدید این فضای خدادادی نیز اشاره کرد و گفت: توسعه فضای سبز و درختکاری با طرح شهرسازی مناسب بصورت محوطه سازی با کمترین دخالت کالبدی بوده و خواستار پیگیری اقدامات تهیه این طرح از شهرداری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.