https://didshahr.ir/13797

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: کاروانسراهای قانلی بولاغ مشگین‌شهر و شاه عباسی صائین با پیگیری‌های انجام شده به ثبت ملی رسید.

کاروانسرای قانلی بلاغ

به گزارش دیدشهر ؛ کریم لطفی افزود:‌ کاروانسراهای قانلی بولاغ مشگین‌شهر و شاه عباسی صائین در شهرستان نیر از بناهای تاریخی مهم استان بوده که با پیگیری‌ها و اقدامات انجام شده در سال‌های گذشته به ثبت ملی رسیده و عملیات مرمت در این بناها با جدیت دنبال می‌شود.

وی تلاش برای ثبت جهانی این کاروانسراها را از موارد مورد پیگیری دانست و گفت:‌ در صدد هستیم تا این دو کاروانسرا در لیست پرونده کاروانسراهای ایران برای ارسال به سازمان یونسکو برای ثبت جهانی، قرار بگیرد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل مرمت بناهای تاریخی استان را از برنامه‌های مهم و اولویت‌دار برشمرد و تصریح کرد:‌ امسال نیز اقدامات در این حوزه تداوم خواهد داشت.

کاروانسرای شاه عباسی

لطفی افزود: از جمله برنامه‌های مرمت آثار و بناهای تاریخی در استان، مرمت غارهای تاریخی گلستان، مرمت پل قیرمیزی کورپی و نیز ساماندهی کاروانسرای شاه عباسی در منطقه صائین بوده که امسال در اولویت فعالیت‌های معاونت میراث فرهنگی قرار گرفته است.

وی بناهای تاریخی را معرف تمدن و قدمت فرهنگی هر منطقه دانست و گفت:‌ با توجه به اهمیت این بناها عملیات مرمت به صورت مستمر در بناهای تاریخی در سطح استان انجام می‌شود و تلاش می‌کنیم تا با مرمت این ابنیه‌ها زمینه برای معرفی هر چه بیشتر تاریخ و تمدن استان در سطح ملی و بین‌المللی را فراهم آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.