https://didshahr.ir/13890

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اردبیل گفت: به‌منظور حفاظت هر چه بیشتر از بناهای تاریخی انجمن‌های میراث فرهنگی در سطح شهرها و روستاهای استان اردبیل توسعه می‌یابد.

نادر فلاحی

به گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی اظهار کرد:‌ به‌منظور صیانت از بناهای تاریخی و باستانی در شهرها و روستاهای مختلف در سطح استان توسعه انجمن‌های میراث فرهنگی جزو اولویت‌های سال ۹۹ قرارگرفته است.

او از تدارک برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی این انجمن‌ها در پساکرونا خبر داد و گفت:‌ با توسعه و افزایش این انجمن‌ها می‌توانیم شاهد حفاظت و صیانت هر چه بیشتر از بناهای تاریخی استان با مشارکت و همکاری این انجمن‌ها باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به تعیین مسئول پیگیری توسعه انجمن‌های میراث فرهنگی استان بیان کرد: ‌هدف‌گذاری شده تا با پایان کرونا زمینه برای راه‌اندازی و آغاز فعالیت این انجمن‌ها در سطح استان فراهم شود.

او افزود:‌ از دیگر رسالت‌های این انجمن‌ها در کنار صیانت آثار تاریخی و باستانی، معرفی و شناساندن این آثار و میراث فرهنگی در سطوح مختلف است تا این امر زمینه برای حضور هر چه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی را در استان فراهم آورد.

فلاحی با اشاره به ظرفیت‌های استان اردبیل در حوزه میراث فرهنگی تصریح کرد:‌ در تمامی شهرهای استان آثار و بناهای تاریخی وپ باستانی فراوانی وجود دارد که ضروری است تا در راستای معرفی صحیح و هر چه بیشتر این آثار اقدامات لازم انجام شود.

او اظهار کرد: در کنار حفاظت و صیانت وسیع‌تر از آثار و بناهای تاریخی و باستانی، با توسعه این انجمن‌ها زمینه برای رونق‌بخش گردشگری نیز فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.