https://didshahr.ir/1419

شهردار اردبیل با اشاره به اجرایی شدن میدان استاد سلیم موذن‌زاده یادآور شد و گفت: ما در تکریم و تجلیل از مفاخر و چهره‌های فرهنگی، ادبی و علمی این استان تلاش می‌کنیم تا آئین‌های نکوداشت و نامگذاری میادین، کوچه‌ها و معابر را در حد وسع و توان انجام دهیم تا قدردان بخشی از زحمات و تلاش‌های این مفاخر باارزش باشیم.

به گزارش دیدشهر، حمید لطف‌اللهیان در مراسم سالگرد سلطا‌ن‌الذاکرین سلیم موذن‌زاده و آغاز عملیات اجرایی میدان نامگذاری شده به اسم این استاد مسلم نوجه و مرثیه اظهار کرد: ما در تکریم و تجلیل از مفاخر و چهره‌های فرهنگی، ادبی و علمی این استان تلاش می‌کنیم تا آئین‌های نکوداشت و نامگذاری میادین، کوچه‌ها و معابر را در حد وسع و توان انجام دهیم تا قدردان بخشی از زحمات و تلاش‌های این مفاخر باارزش باشیم.

وی با تسلیت دومین سالگرد رحلت سلطان‌الذاکرین سلیم موذن‌زاده خاطرنشان کرد: در کنار کلنگ‌زنی این میدان که در ضلع جنوبی نمایشگاه بین‌المللی واقع در شهرک کوثر و تقاطع خیابان‌های 45 و 55 متری این منطقه اجرایی می‌شود، با حضور در مزار این استاد و یادبودی که در مسجد سرچشمه برگزار کردیم برای دومین سال یاد و خاطره استاد بی‌بدیل مراثی کشور را گرامی داشتیم.

شهردار اردبیل از افتتاح المان و یادمان سلیم موذن‌زاده در پارک آرتای اردبیل خبر داد و گفت: در قالب این یادمان سعی کردیم تا زندگینامه و افتخارات سلیم موذن‌زاده را برای نسل‌های آینده به عنوان یک میراث عظیم معنوی و فرهنگی تبیین و تشریح کرده و به یادگار بگذاریم.

سلیم موذن زاده

لطف‌اللهیان همت شورا و شهرداری اردبیل را در اجرایی شدن میدان استاد سلیم موذن‌زاده یادآور شد و بیان کرد: رینگ سواره شورابیل که در حال احداث است بهترین دورنما را در این منطقه با زیبائی‌ها و جلوه‌های مختلف فراهم می‌آورد که امیدواریم در سال آینده این پروژه که با هدف توسعه منطقه گردشگری شورابیل انجام می‌شود با آسفالت کامل به بهره‌برداری برسد.

وی به موقعیت بی‌نظیر این میدان در دسترسی شهروندان به شورابیل، میدان پلیس، خیابان دکتر معماری و مسیر اردبیل – سرعین و تبریز را یادآور شد و تصریح کرد: در حقیقت این میدان که به نام استاد موذن‌زاده نامگذاری شده شاهراه توسعه گردشگری اردبیل در مسیر ورودی گردشگران و مسافران خواهد بود که امیدواریم با توسعه اطراف این مسیر اصلی که در حال آماده‌سازی است بتوانیم یک میراث ارزشمند برای نسل‌های آینده به یادگار بگذاریم.

شهردار اردبیل همچنین به رویکرد فرهنگی این مجموعه به ویژه در تجلیل و تکریم مفاخر و مشاهیر اشاره کرد و افزود: باید به این یقین و باور برسیم که زیربنای توسعه عمرانی و خدماتی توجه به کارهای ارزشمند و فاخر فرهنگی و هنری است که در این زمینه از هنرمندان و اهالی فرهنگ انتظار می‌رود کمک‌کار ما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.