https://didshahr.ir/14201

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اردبیل از الزامی بودن اخذ گواهی آموزشی برای دریافت پروانه فعالیت تأسیسات گردشگری و مراکز اقامتی در سطح استان خبر داد.

نادر فلاحی

به گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی در جلسه بررسی برنامه‌های گردشگری استان اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و جاذبه‌هایی که در شهرستان‌های مختلف استان در بخش گردشگری وجود دارد، معرفی قابلیت‌های گردشگری با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود است.

او با تأکید بر استفاده از ظرفیت خبرنگاران در شهرستان‌ها برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان تصریح کرد: برای معرفی قابلیت‌های گردشگری استان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در کنار خبرنگاران باید از ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد نیز استفاده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به راه‌اندازی پویش هر موبایل یک رسانه برای معرفی قابلیت‌های گردشگری گفت: این پویش باید در تمامی شهرستان‌های استان فعال شود چراکه این پویش نقش مهمی در معرفی و شناساندن قابلیت‌های گردشگری استان ایفا خواهد کرد.

او از الزامی بودن دریافت گواهی آموزشی برای دریافت پروانه فعالیت تأسیسات و مراکز گردشگری خبر داد و گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی تمامی مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری فرصت مناسبی برای ارائه آموزش در بستر اینترنت فراهم ‌شده که باید از این ظرفیت برای ارائه آموزش‌های عمومی و تخصصی استفاده شود.

فلاحی با اشاره به خسارات ناشی از کرونا به مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری تصریح کرد: در ایام پساکرونا شاهد رشد گردشگری داخلی خواهیم بود که باید در حال حاضر با فعالیت‌ها در حوزه گردشگری مجازی و سوق دادن فعالیت‌ها به سمت گردشگری دیجیتالی زمینه برای حضور هر چه بیشتر گردشگران در استان در ایام پساکرونا  و در راستای جبران خسارات وارده به بخش گردشگری اقدام شود.

او از آغاز بازنگری طرح جامع گردشگری استان خبر داد و افزود: بازنگری این طرح از جمله برنامه‌های مهم سال ۹۹ اداره کل میراث فرهنگی استان به شمار می‌رود که اعتبارات موردنیاز آن تأمین‌شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.