https://didshahr.ir/15797

فرمانده سپاه ناحیه سرعین گفت:‌ در راستای ترویج تولیدات و اشتغال در بخش صنایع دستی که تاثیر مستقیمی بر جهش تولید خواهد داشت، سپاه شهرستان از فعالیت‌ های آموزشی، ترویجی و تولیدی صنایع دستی حمایت می ‌کند.

صنایع دستی مسگری

 

به‌گزارش دیدشهر؛ سرهنگ علی راحلی در نشست با معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل اظهار کرد: تولیدات صنایع دستی نقش مهم و ارزنده‌ای در شعال امسال مبنی بر جهش تولید داشته و می‌تواند زمینه برای رونق و توسعه اشتغال را فراهم آورد.

او با اشاره به تولیدات فاخر صنایع دستی توسط تولیدکنندگان و صنعتگران در این حوزه عنوان کرد: ترویج فعالیت‌ها در این حوزه نیازمند افزایش آموزش‌ها و بهره‌مندی هر چه بیشتر علاقمندان از این آموزش‌هاست تا زمینه توسعه تولیدات در این شهرستان فراهم آید.

فرمانده سپاه ناحیه سرعین افزود: در راستای ترویج تولیدات و اشتغال در بخش صنایع دستی که تاثیر مستقیمی بر جهش تولید و حل مشکلات در این حوزه ایفا خواهد کرد، سپاه شهرستان از فعالیت‌های آموزشی، ترویجی و تولیدی صنایع دستی حمایت خواهد کرد.

 

صنایع دستی

راحلی گفت: این حمایت‌ها در بخش‌های مالی و سایر حوزه‌ها که زمینه برای رونق تولید در این بخش را فراهم آورد خواهد بود که انتظار می‌رود سایر دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط نیز در این بخش حمایت‌های لازم را فراهم آوردند تا بتوانیم شاهد توسعه صنایع دستی و تولیدان این حوزه باشیم.

ناصر محمودی معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز در این نشست اظهار کرد: براساس توافق انجام شده با فرمانده سپاه شهرستان، تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت صنایع دستی این اداره کل و سپاه ناحیه سرعین منعقد خواهد شد تا شاهد حمایت این نهاد از فعالیت‌های این حوزه در شهرستان سرعین باشیم.

او افزود: با توجه به اینکه شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری جهش تولید تعیین شده است تمامی تلاش خود را به کار می‌گیریم تا شاهد تحقق این شعار در بخش صنایع دستی باشیم که در نظر داریم تا در این راستا از ظرفیت سایر نهادها نیز بهره لازم را ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.