https://didshahr.ir/17151

احداث طولانی ‌ترین پل معلق کشور به طول ۴۹۶ متر در منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال آغاز شد.

پروژه های عمرانی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ ساخت پل معلق ۴۹۶ متری ازناو به عنوان طولانی‌ترین پل معلق کشور و سومین پل معلق استان اردبیل در خلخال آغاز شد.

فریدون بابایی فرماندار شهرستان خلخال اظهار کرد: عملیات احداث این پل با ۴۹۶ متر طول و ۱۰۰متر ارتفاع در منطقه گردشگری ازناو خلخال پس از طی مراحل مطالعاتی و طراحی از مدتی پیش آغاز شده است.

او گفت: خوشبختانه کارهای اجرایی پل انجام و آرماتوربندی تمام شده و در حال فنداسیون‌بندی است و بتن‌ریزی نیز تا چند روز آینده شروع خواهد شد تا در سال آینده شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.

فرماندار شهرستان خلخال افزود: کارهای مطالعاتی، طراحی و محاسباتی کاملا تمام و ابلاغ شده و بر اساس زمانبندی تلاش می‌شود با همت مجری طرح و با همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان بخش بزرگی از طرح طی امسال اجرا شود و نهایتا مابقی مراحل اجرایی در فصل گردشگری و مردادماه سال آینده اتمام و به بهره‌برداری برسد.

بهار رسولی مجری پروژه پل معلق خلخال نیز با اشاره به هزینه کرد ۶۰ میلیارد ریال برای این طرح گفت: علیرغم مشکلات کارها را پیش می‌بریم، کار مطالعاتی کلی انجام شده و در مرحله اجرا هستیم و امیدوارم امسال قسمت اعظمی از کار را پیش ببریم.

او از خریداری تجهیزات ساخت این پل خبر داد و فزود: پل معلق خلخال به طول۴۹۶ متر به عنوان طولانی‌ترین پل جهان با ظرفیت تردد ۸۰۰ نفر همزمان در مجموعه گردشگری ازناو خلخال ساخته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.