https://didshahr.ir/17186

معاون گردشگری اداره ‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل با اشاره به راه ‌اندازی سامانه جامع آمار و اطلاعات گردشگری گفت: تاسیسات گردشگری اردبیل باید در سامانه جامع آمار و اطلاعات ثبت‌نام کنند.

صغری فرشی

 

به گزارش دیدشهر؛ صغری فرشی در نشست با روسای شهرستانی ادارات میراث‌فرهنگی استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به اینکه پایش اطلاعات و آمار در حوزه گردشگری زمینه برای توسعه این بخش را فراهم می‌کند، سامانه جامع آمار و اطلاعات به آدرس myst.mcth.ir زیر نظر میراث فرهنگی طراحی شده تا تاسیسات گردشگری نسبت به ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند.

او افزود: تمامی تاسیسات گردشگری به جز دفاتر خدمات گردشگری ملزم به ثبت‌نام در این سامانه هستند چرا که تمامی موارد و فعالیت‌های این تاسیسات از طریق سامانه انجام می‌شود و وزارت میراث‌فرهنگی براساس ثبت‌نام این تاسیسات در سامانه آنها را به رسمیت خواهند شناخت.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با تاکید بر اینکه در ثبت‌نام در سامانه باید تمامی اطلاعات به صورت دقیق وارد شود، تصریح کرد:‌ پس از تکمیل اطلاعات و آمار کد کاربری و رمز عبور به ثبت‌نام‌کنندگان ارائه می‌شود و این اطلاعات به صورت مستمر به‌روزرسانی می‌شود.

فرشی گفت:‌ تاکنون بیش از ۵۰۰ مورد از تاسیسات گردشگری استان اردبیل در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که ۳۶۷ مورد از آنها نواقص دارند و باید نسبت به رفع نواقص اقدام کنند تا کد شناسه کشوری دریافت کنند.

او افزود: عدم دریافت کد شناسه سبب می‌شود تا تاسیسات گردشگری در وزارت میراث فرهنگی به رسمیت شناخته نشده و از تسهیلات حمایتی برخوردار نشوند که با توجه به این امر ضروری است تا تتمامی تاسیسان نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.