https://didshahr.ir/17244

نماینده مردم شهرستان ‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به گردشگری روستایی و هدایت گردشگران به روستاهای اطراف با ایجاد زیرساخت ‌های لازم در این مناطق، گردشگری سرعین را از حالت تک‌ بعدی خارج کرده است.

روستا

 

به‌گزارش دیدشهر؛ علی نیکزاد در دیدار با مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اردبیل و بررسی مشکلات طرح‌های سرمایه‌گذاری در سرعین اظهار کرد:‌ گردشگری یکی از مهمترین محورهای توسعه استان تعیین شده و در این زمینه شاهد اقدامات مناسبی در سطح استان هستیم که انتظار می‌رود این اقدامات تداوم و افزایش یابد.

او با اشاره به نقش گردشگری در توسعه و رونق شهرستان سرعین بیان کرد: توجه به گردشگری روستایی در این شهرستان باید مد نظر قرار گیرد تا ترافیک گردشگران در هسته مرکزی شهر سرعین کاهش یافته و به سمت روستاهای منطقه و مناطق اطراف سرعین هدایت شوند.

 

زنان روستا شمس آباد خلخال

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات انجام شده در روستاهای سرعین در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل گفت:‌ این اقدامات سبب شده تا توزیع گردشگران در سطح شهرستان سرعین به شکل متوازن و در تمامی مناطق شهرستان انجام شود.

نیکزاد ماندگاری بیشتر گردشگران در سرعین، توزیع متوازن گردشگران و افزایش قدرت رقابت سرعین با دیگر مناطق را با تعریف هدف‌های جدید گردشگری نظیر روستای تاریخی کنزق از دستاوردهای مهم این منطقه در سال‌های اخیر با اقدامات میراث فرهنگی عنوان کرد.

 

روستا

پیگیری جبران خسارات واردشده به تاسیسات گردشگری در سطح استانی و ملی

نادر فلاحی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز در این دیدار اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا بیشترین خسارت به بخش گردشگری وارد شد که برای جبران خسارت‌ها در این بخش پیگیری‌های لازم در سطح ملی و استانی انجام شده است.

او حل مشکلات سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری و جبران بخشی از خسارات آنها را از اولویت‌های مهم این اداره‌کل دانست و افزود: برای حمایت از این افراد دولت تسهیلات حمایتی در نظر گرفته که انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران اقدامات لازم برای دریافت این تسهیلات را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.