https://didshahr.ir/17585

زهرا رضازاده

سرعین

در روزهایی که سایه کرونا بر سر هر شغل و پیشه ای سنگینی می کرد؛ صنعت گردشگری نیز از این بلا در امان نماند و حالا فعالان این حوزه در سرعین شرایط سختی را تجربه می کنند.

سرعین امسال دیگر اصلاً شبیه به شهر پر جنب‌وجوش سال‌های گذشته نیست. این روزها شهر چشمه‌های بهشتی در سکوت عجیبی به سر می‌برد و خالی از میهمانان و گردشگرانی است که زمانی در جلوی آب‌درمانی‌ها صف می‌کشیدند، در بازارچه‌ها تردد داشتند و در خیابان ها و پیاده روهای شهر نیز جای سوزن انداختن نبود.

استان اردبیل را می‌توان از استان‌های با ظرفیت بالقوه گردشگری نام برد که در این صنعت حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و به یکی از مقصدهای مهم گردشگران تبدیل‌شده است اما امسال این استان نتوانست از برگ برنده خود در مسیر کسب درآمد استفاده کند.

آری، کرونا ویروس حالا تمامی حساب‌وکتاب صنعت گردشگری استان را برهم زده است؛ در این میان شهرستان سرعین بعنوان یکی از کرونازده‌ترین شهرهای کشور، متحمل خسارت‌های بسیاری شد بطوریکه هم‌اکنون بسیاری از هتلداران و صاحبان آب‌درمانی‌ها در مرز ورشکستگی قرار دارند و تنها دل‌خوشی‌شان به وعده‌های حمایتی مسئولان و دستگاه‌های اجرایی مرتبط است.

این در حالی است که مسئولان و دستگاه‌های مربوطه ارائه تسهیلات حمایتی از کسب‌وکارهای خسارت‌دیده گردشگری را در دستور کار قرار داده‌اند و در این زمینه برنامه‌های حمایتی را ابلاغ کرده‌اند تا چرخ توسعه صنعت گردشگری از حرکت بازنایستد.

اما تا به امروز اظهارات مسئولان به‌تنهایی نتوانسته دردی از مشکلات فعالان این عرصه را دوا کند و بسیاری از صاحبان صنعت در این شهرستان از وضعیت موجود گلایه‌مندند و در نارضایتی به سر می‌برند.

این‌طور که به نظر می‌رسد لازمه اساسی برای نجات صنعت گردشگری استان اردبیل ارتقای تعاملات و همکاری‌های بخش دولتی و خصوصی است تا بتوان برای دوران پساکرونا هم برنامه ریزی کرد و این منطقه را که قطب گردشگری کشور است به‌روزهای گذشته برگرداند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.