https://didshahr.ir/17761

عملیات اجرایی طرح بزرگ گردشگری تفرجگاه اندبیل خلخال پس از توقفی کوتاه مدت و رفع مشکل توسط دستگاه قضایی از سر گرفته شد.

 

خلخال

 

به گزارش دیدشهر؛ رییس کل دادگستری استان اردبیل در بازدید از پروژه گردشگری اندبیل خلخال گفت: عملیات اجرایی این طرح از اوایل پاییز امسال از سوی سرمایه‌گذار بخش خصوصی آغاز شده بود که بدلیل طرح شکایتی از سوی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در دادسرای خلخال ادامه کار متوقف شده بود.

ناصر عتباتی اظهارداشت: پس از بازدید میدانی از محل اجرای طرح و با توجه به اینکه کلیات طرح در گذشته توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این پروژه تایید شده ، قرار شد تا موضوع به صورت کارشناسی در جلسه کمیته حمایت قضایی بررسی و تصمیم لازم برای فراهم ساختن زمینه تسهیل در روند اجرایی این طرح اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذار طرح اقدام به استقرار ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی برای ساخت پیست اسکی اندبیل کرده و توقف کار در این شرایط مجری طرح را با و زیان مواجه خواهد کرد، افزود: ترتیبی اتخاذ شد تا زمان تشکیل جلسه عملیات اجرایی پروژه ادامه پیدا کند.

 

خلخال

عتباتی تشریح کرد: مشکلات عدیده‌ای از جمله وجود معارض شخصی، اختلاف منابع طبیعی بر سر اراضی منظور شده برای پیست اسکی و ادعای سرمایه‌گذار قبلی مبنی بر مالکیت بناهای احداث شده در این محل بر سرراه پروژه قرار دارد که تلاش می‌شود این موانع سرمایه‌گذاری از سرراه این طرح بزرگ برداشته شود.

وی حمایت از سرمایه گذاران را بخشی از اهداف دستگاه قضایی استان اردبیل در ایجاد زمینه اشتغال و رونق اقتصادی عنوان کرد و اظهارداشت: برای رفع اختلاف بین سرمایه‌گذار مجری طرح و منابع طبیعی و ایجاد زمینه برای راه‌اندازی تجهیزات در نظر گرفته شده در پیست اسکی اندبیل از جمله تله‌اسکی، تله سیژ وسایر امکانات رفاهی و تفریحی تلاش می‌شود.

فرزاد کیسان ، معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل نیز با بیان اینکه قبل از آغاز عملیات اجرایی طرح گردشگری تفرجگاه اندبیل خلخال کلیات این طرح به تصویب کارگروه گردشگری استان رسیده و استعلامات اداری از دستگاه‌های اجرایی از جمله اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اخذ شده، گفت: این طرح با سرمایه‌گذاری هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در سه فاز شامل احداث پیست اسکی روی برف و چمن، راه‌اندازی تله‌اسکی، تله‌سیژ، رستوران ،هتل و سایر امکانات رفاهی گردشگری ایجاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.