https://didshahr.ir/17855

 احتمال انحراف چشمه اصلی آب گرم سرعین

سرعین
به گزارش دیدشهر، رئیس جامعه هتل‌داران استان اردبیل اخذ مجوز احداث آبدرمانی به ارتفاع ۴۴ متر در زمینی به مساحت ۷۰۰ متر را عاملی پر خطر و باعث انحراف چشمه‌ها دانست و از مسئولان خواستار تغییر مکان این پروژه از مرکز شهر شد.

رضا آستانی رئیس‌هیات مدیره جامعه آب‌درمانی استان اردبیل اظهار کرد: متاسفانه خطری به مراتب بیشتر از کرونا در حال تهدید سرعین است و به رغم ممنوعیت احداث آبگرم در داخل شهر سرعین شاهد اخذ مجوز احداث آب‌درمانی توسط کمیسیون ماده پنج به پروژه ای به ارتفاع ۴۴ متر و در زمین ۷۰۰ متری هستیم.

وی افزود: این پروژه متاسفانه روی چشمه اصلی که تامین کننده آب تمامی آب‌درمانی سرعین است احداث می‌شود و می تواند موجب انحراف چشمه شود.

رئیس جامعه هتلداران استان اردبیل عنوان کرد: بنده به‌عنوان مسئول جامعه آب‌درمانی های استان به ارتفاع ۴۳ متری این پروژه آن هم در زمین ۷۰۰ متری که داخل شهر است نمی‌توانم نظری بدهم و باید شورا و شهرداری پاسخگو باشند که ساختمان بالای ۱۲ طبقه چگونه در مرکز ترافیکی سرعین احداث می شود.

آستانی تصریح کرد : سابقا نیز این اتفاق در زلزله ۷۵ افتاده است که چشمه از مسیر خود منحرف شده و اگر پس از حفاری عریض و طویلی که قرار است روی چشمه انجام شود چشمه اصلی آبگرم های سرعین منحرف شود آبدرمانی‌ها بی آب مانده و به خطر خواهند افتاد.

این فعال بخش گردشگری با اشاره به اینکه باید استاندار اردبیل پاسخگو باشد، تاکید کرد: چشمه آرتزین سرعین با ۵۰ درجه حرارت اگر دچار انحراف شود می‌تواند خسارت جبران ناپذیری حتی به ساختمان‌های اطراف بزند.

به گزارش ایلنا، آستانی با اعلام حمایت از سرمایه گذار این طرح گفت: آماده حمایت سرمایه گذار در محلی غیر از این مکان هستیم و به هیچ عنوان مخالف سرمایه‌گذاری و احداث آبگرم خارج محدوده شهری نیستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.