https://didshahr.ir/18069

استاندار اردبیل گفت: با اقدامات انجام شده توسط اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی استان، موزه باستان‌ شناسی گرمی آماده افتتاح شده است و در هفته‌های آتی شاهد بهره‌ برداری از آن خواهیم بود.

اکبر بهنام جو

 

به‌گزارش دیدشهر؛ اکبر بهنام‌جو در بازدید از پروژه‌های جهش تولید حوزه گردشگری گرمی اظهار کرد: موزه باستان‌شناسی گرمی توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان آماده افتتاح شده و در هفته‌های آتی با حضور دکتر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی به بهره‌برداری خواهد رسید.

او راه‌اندازی موزه باستان‌شناسی در گرمی را از مطالبات مردمی دانست و تصریح کرد: با توجه به قدمت تاریخی شهرستان گرمی آثار متعدد باستانی و تاریخی از این شهرستان وجود دارد که با راه اندازی موزه شاهد نمایش این آثار در آن خواهیم بود.

استاندار اردبیل در بازدید از بهار دوم گرمی در منطقه موران ضمن تشکر از اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان به دلیل احداث مجتمع خدماتی رفاهی، نمازخانه و بازارچه محلی در این منطقه گفت: این اقدامات زمینه برای جذب گردشگران به منطقه را فراهم می‌کند.

بهنام‌جو با تاکید بر افزایش حمایت‌های دولتی برای توسعه سریع اقامتگاه‌های بوم‌گردی در منطقه با حفظ بافت سنتی و طبیعی آن بیان کرد: در این زمینه شاهد اقدامات مناسبی توسط میراث‌فرهنگی در روستاها هستیم که انتظار می‌رود شاهد توسعه این اقامتگاه‌ها در مناطق مستعد باشیم.

استاندار اردبیل با همراهی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، فرماندار شهرستان گرمی و جمعی از مسئولان  استانی و شهرستانی از موزه باستان‌شناسی  و برخی دیگر از پروژه‌های جهش تولید حوزه گردشگری گرمی بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.