https://didshahr.ir/18122

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: با برنامه‌ ریزی‌ های انجام شده قلعه اولتان پارس‌ آباد کاوش و مقدمات ثبت پایگاه ملی آن آغاز شده است.

قلعه اولتان

 

به‌گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی در جلسه کارگروه فنی گردشگری پارس‌آباد با موضوع ویژه مسائل این شهرستان اظهار کرد: شهرستان پارس‌آباد به عنوان دمین شهر پرجمعیت استان دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی برای جذب گردشگر است که برای دستیابی به توفیقات بیشتر در این حوزه تلاش و جدیت بر حل مشکلات پیش رو در این زمینه است.

او از پیگیری برای تبدیل نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان به اداره در راستای تسریع و تسهیل در انجام امور خبر داد و افزود: در راستای رفاه حال گردشگران مجتمع رفاهی و نمازخانه در سربند با اعتبار هشت میلیارد ریال در حال احداث است.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به اقدامات در دریاچه مغان گفت: برای رونق گردشگری شهرستان مجموعه گردشگری دریاچه مغان طراحی و در حال واگذاری به سرمایه‌گذار بخش خصوصی است و احداث مجتمع رفاهی و نمازخانه نیز در دریاچه مغان با اعتبار ۹ میلیارد ریال در روزهای آینده آغاز خواهد شد.

فلاحی در مورد اقدامات در بخش میراث‌فرهنگی این شهرستان بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده نخستین موزه پارس‌آباد راه‌اندازی شده و در سفر وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استان افتتاح می‌شود.

 

قلعه اولتان

او با بیان اینکه قلعه اولتان کاوش و مقدمات ثبت پایگاه ملی آن آغاز شده است، ادامه داد: در حال حاضر پنج اثر ناملموس به نام پارس‌آباد در حال ثبت ملی است که این اقدام زمینه برای معرفی هر چه بیشتر ظرفیت‌های شهرستان در این حوزه را فراهم می‌کند.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از طی مراحل نهایی بررسی پرونده ثبت اصلاندوز به‌عنوان شهر ملی ورنی خبر داد و افزود: پنج پروژه شاخص سرمایه‌گذاری در پارس‌آباد آغاز شده و امیدواریم در سال آتی به بهره‌برداری برسد.

ابراهیم امامی فرماندار شهرستان پارس‌آباد نیز در این جلسه اظهار کرد: رویکرد ما همانند استاندار اردبیل توسعه گردشگری در کنار کشاورزی مغان است و در این راستا همراه اداره‌کل میراث‌فرهنگی هستیم و امیدواریم سریعا به نتایج خوبی برسیم.

او با قدردانی از اقدامات میراث‌فرهنگی در شهرستان پارس‌آباد بیان کرد: تلاش و جدیت بر این است تا با حمایت و همراهی با برنامه‌های این اداره‌کل زمینه برای توسعه و رونق هر چه بیشتر در شهرستان در حوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را فراهم آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.