https://didshahr.ir/18145

استاندار اردبیل گفت: با تکمیل پروژه های در حال اجرا و بهره برداری از این طرح ها، شهرستان خلخال به قطب گردشگری تبدیل می شود.

اکبر بهنام جو

 

به گزارش دیدشهر؛ اکبر بهنام جو در جریان بازدید از طرح های گردشگری شهرستان خلخال اظهار داشت: همزمان چند طرح بزرگ از جمله پل معلق ازناو، پروژه گردشگری بزرگ هتل پنج ستاره، راه های مواصلاتی و گردشگری کلور درام، شال ماجولان، ماسوله، پیست اسکی اندبیل و بام خلخال در حال اجرا هستند که زیر ساخت های این پروژه ها از سوی دولت انجام می شود.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی نیز سرمایه گذاری خوبی برای تکمیل این پروژه ها کرده اند، افزود: عملیات اجرایی ساخت بزرگترین پل معلق در ازناو خلخال از دو سال پیش شروع شده و پیش بینی می شود تا تابستان سال آینده تکمیل و بهره‌برداری شود.

استاندار اردبیل گفت: راه های دسترسی به محل اجرای پایه‌های پل و برق‌رسانی به محل پروژه همچنین ایجاد پارکینگ برای مسافران و گردشگران از اهداف دیگر دولت در این مجموعه گردشگری است که بعد از بررسی همه جوانب به زودی آغاز می شود.

 

خلخال

وی با تاکید به اینکه راه‌اندازی پارکینگ خودرو در منطقه احداث پل معلق قبل از بهره‌برداری ضرورت دارد، بیان کرد: راه‌اندازی پارکینگ از اولویت‌های این مجموعه گردشگری بوده و فرمانداری خلخال باید پیگیر انجام امورات مربوط به تامین زمین و ساخت ۱۰ هکتار پارکینگ باشد.

اکبر بهنام جو به تسریع روند اجرای پروژه هتل پنج ستاره در دست ساخت ازناو خلخال تاکید کرد و گفت: مرحله دوم تسهیلات ساخت این هتل بزودی پرداخت می شود و همزمان با ساخت این هتل، مسیرهای دسترسی این مجموعه نیز برای ورود گردشگران مهیا می شود.

وی در رابطه با ورود سرمایه‌گذار جدید بخش خصوصی به طرح گردشگری تفرجگاه اندبیل، تصریح کرد: شاهد افزایش تلاش مجری این طرح برای راه‌اندازی پیست اسکی هستیم و باید پیگیر تجهیزات و امکانات خریداری شده تله‌سیژ در گمرک مرکز استان و ترخیص انتقال این دستگاه های ضروری باشیم و با انتقال تجهیزات تله‌سیژ به این محل همراه با آماده‌سازی پیست اسکی و راه‌اندازی امکانات تله‌اسکی از سوی مجری اعتماد افکار عمومی منطقه به راه‌اندازی این طرح جلب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.