https://didshahr.ir/18186

فرمانده یگان حفاظت میراث‌‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل از تشدید نظارت در مناطق تاریخی و باستانی استان در راستای پیشگیری از هر گونه سوء استفاده و دست‌ درازی به میراث‌ فرهنگی و تاریخی منطقه خبر داد.

حفاری

 

به‌گزارش دیدشهر؛ سرهنگ صابر افضل‌نیا در دیدار با فرمانده انتظامی شهرستان سرعین اظهار کرد: جلوگیری از حفاری‌های غیرمجاز میراث‌فرهنگی و آثار باستانی از جمله برنامه‌های مهم این یگان در سطح استان است که در این حوزه تلاش می‌کنیم از همکاری و مشارکت نیروی انتظامی بیش از گذشته بهره ببریم.

او از تشدید نظارت در مناطق تاریخی و باستانی استان در راستای پیشگیری از هر گونه سوء استفاده و دست‌درازی به میراث‌فرهنگی و تاریخی منطقه خبر داد و گفت: این بازدیدها و نظارت‌ها زمینه برای کاهش تخلفات در این حوزه را فراهم می‌آورد.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به دستگیری متخلفان و حفاران غیرمجاز بیان کرد: با این افراد برخوردهای قاطع و قانونی انجام می‌شود تا زمینه برای جلوگیری از اقدامات مشابه فراهم شود.

 

حفاری

افضل‌نیا با قدردانی از فرماندهی انتظامی شهرستان سرعین در راستای همکاری با نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان افزود: انتظار می‌رود در راستای حفاظت از این میراث بیش از گذشته شاهد همکاری نیروی انتظامی با یگان باشیم.

در دیدار صمیمانه فرمانده یگان حفاظت اداره کل که به همراه مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سرعین با فرماندهی انتظامی شهرستان سرعین صورت گرفت، بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات حوزه گردشگری و میراث‌فرهنگی انجام و با اهدای لوح سپاس از زحمات فرماندهی نیروی‌انتظامی در حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری شهرستان تقدیر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.