https://didshahr.ir/18241

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: بیش از چهار هزار نفر در شهر عنبران به گلیم بافی مشغول هستند که تلاش داریم تا این میزان را به دو برابر افزایش دهیم.

صنایع دستی گلیم

به گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در بازدید از کارگاه‌های تولید گلیم شهر عنبران و دیدار با برخی از اساتید و بافندگان گلیم این شهر گفت: توجه به نقشه‌های اصیل و استفاده از پشم و رنگ طبیعی در گلیم‌های تولیدی شهر عنبران مورد تاکید است.

او افزود: با توجه به اینکه اقدامات لازم برای ثبت عنبران به عنوان شهر ملی گلیم انجام شده و این اقدام به‌زودی نهایی خواهد شد، به منظور توسعه حداکثری بازاریابی و برندسازی این محصول باید به سلیقه مخاطبان و بازار هدف احترام گذاشت.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل حفظ نقشه های اصیل و مواد به کار رفته در تولید گلیم را از پارامترهای اصلی مرغوبیت و مطلوبیت این محصول در بازارهای جهانی دانست و افزود: تمرکز این اداره‌کل بر تولید بیشتر و کیفی‌سازی گلیم عنبران است.

 

گلیم

فلاحی ادامه داد: اجازه نخواهیم داد تا استفاده از مواد اولیه نامرغوب موجب خدشه‌دار شدن این برنده صنایع دستی استان شود که در همین راستا دوره‌های آموزشی ویژه برای اساتید و بافندگان این رشته از صنایع‌دستی در شهر عنبران آغاز شده است.

او با بیان اینکه بیش از چهار هزار نفر در شهر عنبران اقدام به گلیم‌بافی می‌کنند، افزود: اغلب بانوان در این شهر به گلیم‌بافی مشغول هستند و این ظرفیت بی‌نظیر برای جهش تولید به شمار می‌رود که در همین راستا تلاش داریم تا این میزان را به دو برابر افزایش دهیم.

فلاحی در ادامه گفت: نمایشگاه صنایع دستی عنبران و نمین به منظور افزایش بازاریابی و فروش این محصول کلیدی با طی فرآیندهای قانونی در اختیار بخش خصوصی فعال قرار گرفته است و به‌زودی شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه خواهیم بود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در این بازدید از نزدیک به مسائل و مشکلات بافندگان گلیم گوش داده و دستورات لازم برای رفع برخی از آنها صادر کرد.

  • ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  • چاپ کردن
  • https://didshahr.ir/18241

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.