https://didshahr.ir/18317

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: در راستای توسعه و ترویج گردشگری الکترونیک مجوز فعالیت برای کسب و کارهای گردشگری مجازی به فعالان این حوزه صادر می‌شود.

نادر فلاحی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی اظهارداشت: در سال جهش تولید و به منظور حمایت از جوانان و نخبگان خلاق به تمامی فعالان حوزه آی‌تی، رسانه و شبکه‌های اجتماعی که در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی استان فعالیت کنند، پروانه فعالیت و کسب و کار گردشگری مجازی اعطا می‌کنیم.

او بیان کرد: با توجه به اینکه امروزه شاهد هستیم که شغل‌های کلاسیک گردشگری مانند دفاتر خدمات مسافرتی و آژانس‌ها کم کم مطلوبیت خود را از دست داده و اغلب خدمات گردشگری همچون خدمات قبل از سفر مانند رزرو بلیط و هتل، خدمات حین سفر و بعد از آن در بستر وب و فضای مجازی صورت می‌گیرد، باید به این سمت و سو حرکت کرد.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: بحران بین‌المللی کرونا نشان داد که رویکرد گردشگری در دنیا باید به سمت سفرهای هوشمند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجتماعی پیش برود و این موضوع در بستر فضای مجازی تسهیل می‌شود.

فلاحی ادامه داد: در کنار این فعالیت‌ها و خدمات در فضای مجازی، فروش کالاها و خدمات بر بستر فروشگاه‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌های موبایل نیز توسعه یافته و ورود به این عرصه اجتناب‌ناپذیر است.

 

صنایع دستی

او ادامه داد: با توجه به اینکه شعار جهانی گردشگری در سال گذشته نیز توسعه گردشگری الکترونیک بود این امر نشان می‌دهد که گردشگری در دنیا به سمت بسترهای الکترونیک و دیجیتال سوق پیدا کرده است و ما نیز برای اینکه بتوانیم گردشگری ایران را در عرصه‌های ملی و بین‌المللی توسعه دهیم ناچار هستیم به این سمت حرکت کنیم.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل اضافه کرد: با توجه به داشته‌های بی‌نظیر استان در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و لزوم معرفی شایسته آن به گردشگران تهیه و تولید محتوای الکترونیک از جاذبه‌های شهرستان‌ها و روستاهای استان از جمله اقداماتی است که انتظار داریم فعالان رسانه در شهرستان‌ها به آن توجه و ضمن ایجاد اشتغال برای خود نقش خود را در توسعه گردشگری استان نیز ایفا کنند.

او از فعالان حوزه‌های مرتبط که علاقه‌مند به ایجاد اشتغال و فعالیت در این زمینه هستند دعوت کرد به ادارات میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهر خود مراجعه کنند تا زمینه برای فعالیت آنها با همکاری‌های لازم فراهم شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.